Silesion.PL

serwis informacyjny

Ruszyła zbiórka dla poszkodowanych w wybuchu gazu w Katowicach

Ruszyla zbiorka dla poszkodowanych w wybuchu gazu w Katowicach

Ruszyla zbiorka dla poszkodowanych w wybuchu gazu w Katowicach

Społeczna grupa Akademia Dobrych Pomysłów (KRS 0000182879) uruchamiła pomoc dla poszkodowanych na stronie ZRZUTKA pod linkiem: https://Zrzutka.pl/7nrggk

Akademia Dobrych Pomysłów uruchomiła osobną zbiórkę dla poszkodowanej Szkoły Podstawowej nr 55 Specjalnej w Katowicach – link:  https://zrzutka.pl/wntj8m

Opis zrzutkiWybuch gazu w Katowicach – Pomoc dla poszkodowanych“:

27.01.2023 roku potężna ekspolozja wstrząśneła dzielnicą Szopienice. Gaz wybuchł w kamienicy. W wyniku eksplozji dom się zawalił. Trwa akcja ratownicza z udziałem kilkudziesięciu jednostek straży pożarnej.

Jak poinformowała rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska, wybuch nastąpił ok. 8.30 rano w budynku przy ul. Biskupa Herberta Bednorza 20.

Na skutek wybuchu uszkodzeniu uległy również okoliczne budynki w tym dwie szkoły.

W związku z taką tragedią gdzie jest wielu poszkodowanych i ogrom zniszczeń w kilku budynkach jako społeczna grupa Akademia Dobrych Pomysłów uruchamiamy pomoc dla poszkodowanych.

Społeczna grupa Akademia Dobrych Pomysłów https://www.facebook.com/PortalLudziDobrejWoli

Wybuch gazu nastąpił ok. 8.30 rano w czteropiętrowej budynek plebanii kościoła przy ul. Biskupa Herberta Bednorza 20. Siła eksplozji była na tyle duża, że z budynku szkoły, który znajduje się naprzeciwko, wyleciały okna. Wewnątrz nie było jednak dzieci, ze względu na zimowe ferie. 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author