Silesion.PL

serwis informacyjny

Wybuch gazu w kamienicy w Katowicach – Szopienicach.

Wybuch gazu w kamienicy przy ulicy Bednorza w katowicach Szopeinicach fot ml. asp. Damian Golanski Komenda Wojewodzka Panstwowej Strazy Pozarnej w Katowicach

Wybuch gazu w kamienicy przy ulicy Bednorza w katowicach Szopeinicach fot ml. asp. Damian Golanski Komenda Wojewodzka Panstwowej Strazy Pozarnej w Katowicach

Wybuch gazu nastąpił ok. 8.30 rano w czteropiętrowej budynek plebanii kościoła przy ul. Biskupa Herberta Bednorza 20. Siła eksplozji była na tyle duża, że z budynku szkoły, który znajduje się naprzeciwko, wyleciały okna. Wewnątrz nie było jednak dzieci, ze względu na zimowe ferie. 

Spośród siedmiorga poszkodowanych w piątkowym wybuchu gazu na probostwie kościoła ewangelicko-augsburskiego w Katowicach-Szopienicach, do szpitali trafiły trzy osoby; dwoje dzieci w wieku 3 i 4 lat przewieziono na badania do szpitala pediatrycznego – wynika z informacji straży pożarnej i pogotowia. W chwili wybuchu w kamienicy miało przebywać osiem osób – jedna osoba jest wciąż poszukiwana. – pionformowało TVP Info

W chwili wybuchu było tam osiem osób, siedem osób zostało ewakuowanych – powiedział zastępca śląskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Mirosław Synowiec.

Około godziny 12.30 strażacy odnaleźli w gruzowisku ciało jednej z poszukiwanych osób. Następnie lekarz stwierdził zgon. Możemy w tym miejscu wyrazić kondolencje i wyrazy współczucia wszystkim najbliższym – poinformował wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Przyczyny wybuchu są obecnie ustalane, nie mamy oficjalnej informacji, natomiast można potwierdzić, że w budynku znajdowało się źródło gazu, które służyło zarówno do gotowania, jak i ogrzewania – poinformował podkom. Łukasz Kloc z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

1 thought on “Wybuch gazu w kamienicy w Katowicach – Szopienicach.

Comments are closed.

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024