Silesion.PL

serwis informacyjny

Rusza wielki finał Pucharu KRISPOL 1. Ligi

Po raz pierwszy w historii rozgrywany jest Puchar KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn – zaplecza Ligi Mistrzów Świata. BBTS Bielsko-Biała i Lechia Tomaszów Mazowiecki rywalizują o pierwsze trofeum w sezonie i 20 tysięcy złotych nagrody.

Pomysł wzorowany jest na zagranicznych rozgrywkach pucharowych, w Polsce jest to jego debiut. – Bardzo mi zależało, by drużyny z niższych lig rozgrywkowych niż PlusLiga miały swoje małe święto, szansę wzniesienia pucharu – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki SA. – Widzę, że pomysł się sprawdza, bo pierwszoligowcy podeszli do tych rozgrywek z dużym szacunkiem i wolą walki. Czekam zatem na ostateczne rozstrzygnięcia – dodaje prezes.

Przypomnijmy, że ekipy KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn rywalizowały już w trzech rundach, a do finału awansowały BBTS Bielsko-Biała oraz Lechia Tomaszów Mazowiecki. Obie ekipy, obok szansy na zwycięstwo w pierwszym, historycznym Pucharze KRISPOL 1. Ligi, wywalczyły także awans do 1/4 finału pucharu Polski, w którym zmierzą się z jedną z sześciu najwyżej sklasyfikowanych ekip PlusLigi na półmetku fazy zasadniczej.

W samym finale Pucharu KRISPOL 1. Ligi rozgrywany będzie dwumecz, zwycięzcą rywalizacji będzie ta ekipa, który zwycięży w obu spotkaniach, lub ta która wygra „złotego seta”. Do niego dojdzie wtedy, gdy w w rywalizacji będzie wynik 1-1 (bez względu na liczbę wygranych setów).

– To nagroda dla całego naszego zespołu – podkreśla Bartłomiej Neroj, kapitan Lechii Tomaszów Mazowiecki. – Walczymy o zwycięstwo w naszym pucharze, a ja osobiście bardzo się cieszę, że do Tomaszowa przyjedzie później jedna z najsilniejszych ekip PlusLigi. Na taką nagrodę najbardziej zasłużyli tomaszowscy kibice, którzy nas nieustannie wspierają i są dla nas prawdziwą siłą – dodaje.

Dla nas ten puchar jest niezwykle istotny – mówi Mirosław Krysta, prezes BBTS S.A. Bielsko-Biała. – Mamy w swoim dorobku zdobycie Pucharu Polski i dobrze by było nawiązać do tej tradycji, zdobywając Puchar KRISPOL 1. ligi. – Pomogłoby nam to w budowaniu poczucia pewności siebie w drużynie, co z kolei będzie bardzo potrzebne w fazie play-off. Poza tym wiadomo, że każdy sukces przyciąga uwagę kibiców i sponsorów. Obecnie gramy bardzo dobrze, mamy serię sześciu wygranych meczów z rzędu, i bardzo chcemy to kontynuować – dodaje sternik bielskiego klubu.

– Oczywiście, że chcemy wygrać ten puchar. Byłoby to pierwsze poważne zwycięstwo w tym sezonie, dla naszego zespołu na pewno pomocne w dalszej części sezonu, która będzie kluczowa w kontekście gry o awans do PlusLigi – podkreśla Oleg Krikun, atakujący BBTS Bielsko-Biała.

Program meczów o Puchar KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn 2019:

10 grudnia (wtorek)

godz. 18.00
BBTS Bielsko-Biała – Lechia Tomaszów Mazowiecki

19 grudnia (czwartek)

godz. 18.00
Lechia Tomaszów Mazowiecki – BBTS Bielsko-Biała (transmisja Polsat Sport).

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author