Silesion.PL

serwis informacyjny

Rusza sezon PZU Amp Futbol Ekstraklasy – Warta Poznań gospodarzem turnieju

Inauguracja kolejnego sezonu PZU Amp Futbol Ekstraklasy juz w ten weekend

Inauguracja kolejnego sezonu PZU Amp Futbol Ekstraklasy juz w ten weekend

– Chcemy powalczyć o miejsce na podium – mówi Dariusz Sylwestrzak, trener amp futbolowej drużyny Warty Poznań przed pierwszym turniejem sezonu w PZU Amp Futbol Ekstraklasie. Impreza, której gospodarzem są „Zieloni”, odbędzie się w ten weekend, w Centrum Sportu Plek przy ul. Margonińskiej

Zespół Warty Poznań rozpoczyna właśnie swój trzeci sezon w lidze piłki nożnej dla osób po amputacjach lub z niedowładem kończyn. W dwóch poprzednich latach ugruntowała swoją pozycję, jako czwartej siły w kraju. – Chcemy powalczyć o miejsce na podium w tym sezonie, a celem minimum jest obrona czwartego miejsca. Przede wszystkim jednak, zależy nam na tym, żeby pokazać,  że z każdym rokiem się rozwijamy i będziemy w stanie nawiązać walkę z najsilniejszymi – podkreśla trener Dariusz Sylwestrzak.

W przerwie zimowej w ekipie „Warciarzy” doszło do niewielkich zmian kadrowych. Po zakończeniu okresu wypożyczenia do Legii Warszawa wrócili Maks Moroz i Ukrainiec, Taras Sokoł. Ten drugi przebywa obecnie w swojej ojczyźnie. „Nasze serca są rozdarte, ale jesteśmy pełni wiary i nadziei” – napisali zawodnicy Warty Poznań w mediach społecznościowych, udzielając wsparcia niedawnemu koledze z drużyny.

Nowymi twarzami w zespole „Zielonych” są bramkarze Marcin Kraiński (w pierwszym turnieju nie zagra z powodu kontuzji) i Hubert Mularczyk (miał półroczną przerwę w występach), Kacper Hała, który wrócił do drużyny po roku i powinien być do dyspozycji trenera w kolejnych turniejach, a także młody zawodnik Jacek Konieczny, wypożyczony z TSP Kuloodporni Bielsko-Biała.

W ramach przygotowań do sezonu poznaniacy rozegrali jeden mecz kontrolny, w którym pokonali 3:2 Widzew Łódź. W międzyczasie rywale zmienili nazwę i w PZU Amp Futbol Ekstraklasie będą występowali jako Nowe Technologie Różyca. W sobotę o godz. 11 to właśnie ich starcie z Wartą Poznań oficjalnie rozpocznie tegoroczny sezon amp futbolowy w kraju. Do ligi dołączył w tym sezonie zespół Stali Rzeszów, ale beniaminek dołączy do rywalizacji podczas drugiego turnieju, w Łodzi.

– Cieszymy się, że rusza kolejna edycja ekstraklasy. Dla nas to już trzeci sezon. Uważam, że  Organizacyjnie i sportowo cały czas się rozwijamy. Brakuje nam już trochę emocji ligowych i adrenaliny związanej z meczami. Większość zawodników jest zdrowa, bez urazów, co z pewnością przełoży sie  na naszą dyspozycję w turnieju. Duża w tym rola naszych fizjoterapeutów z RehArt, dlatego chciałem im przekazać wielkie podziękowania – mówi Dariusz Sylwestrzak i dodaje: – Ruchy transferowe powodują, że mieliśmy ograniczone możliwości analizy rywali, a większą wiedzę będziemy mieli po pierwszym turnieju.

„Zieloni” odbyli w przerwie między sezonami 12 jednostek treningowych. Ponadto na dodatkowe treningi w reprezentacji Polski jeździli bramkarz Przemysław Nadobny i zawodnik z pola, Marcin Oleksy. – Obecność w kadrze narodowej ma ogromny wpływ na pewność siebie Marcina i Przemka, ich zaangażowanie w treningi i funkcjonowanie całego zespołu. Kadrowicze stali się liderami drużyny. Wielu zawodników widzi ich za wzór do naśladowania. Uczą się od nich. Przemek już wcześniej był w reprezentacji, ale przykład Marcina to jasny sygnał dla innych, że nawet z klubu o mniejszym potencjale można dostać się do kadry – podkreśla trener Warty Poznań.

Wszystkie mecze pierwszego turnieju zostaną rozegrane ten weekend na boisku Centrum Sportu Plek w Poznaniu, przy ul. Margonińskiej. Wstęp jest bezpłatny.

Terminarz I Turnieju PZU Amp Futbol Ekstraklasy w sezonie 2022

Sobota, 26 marca
godz. 10:30: Ceremonia otwarcia
godz. 11:00: WARTA POZNAŃ – Nowe Technologie Różyca
godz. 12:15: TSP Kuloodporni Bielsko-Biała – Wisła Kraków
godz. 13:30: Nowe Technologie Różyca – Legia Warszawa
godz. 14:45: WARTA POZNAŃ – TSP Kuloodporni Bielsko-Biała
godz. 16:00: Legia Warszawa – Wisła Kraków

Niedziela, 27 marca
godz. 09:00: Wisła Kraków – Nowe Technologie Różyca
godz. 10:15: TSP Kuloodporni Bielsko-Biała – Legia Warszawa
godz. 11:30: WARTA POZNAŃ – Wisła Kraków
godz. 12:45: Nowe Technologie Różyca – TSP Kuloodporni Bielsko-Biała
godz. 14:00: WARTA POZNAŃ – Legia Warszawa
godz. 15:00: Ceremonia zakończenia.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023