Silesion.PL

serwis informacyjny

Ruch Chorzów rozegra mecze domowe na Stadionie Śląskim

Ruch na Stadionie Śląskim podpisanie umowy fot. Youtube Ruch TV

Ruch na Stadionie Śląskim podpisanie umowy fot. Youtube/Ruch TV

18 sierpnia 2023 r. odbyła się konferencja prasowa na Stadionie Śląskim, w trakcie której formalnie zatwierdzono podpisanie trójstronnej umowy dotyczącej rozgrywania meczów domowych przez drużynę Ruchu Chorzów na tym legendarnym stadionie.

Wiceprezydent województwa śląskiego, Łukasz Czopik, podkreślił, że to zaszczyt i dumą dla regionu przywitać tak znaną i cenioną drużynę piłkarską, jaką jest Ruch Chorzów, na Stadionie Śląskim. Stadion, który już gościł wiele znaczących wydarzeń, teraz przyjmuje również markę piłkarską o ugruntowanej renomie. Warto również zauważyć, że rok bieżący jest wyjątkowy dla obiektu, ze względu na różnorodne imprezy i wydarzenia, które gościł oraz te, które są jeszcze przed nim.

Marcin Michalik, zastępca prezydenta Miasta Chorzów, zaznaczył, że drużyna Ruchu Chorzów wkracza na stadion w momencie, gdy murawa jest już przyozdobiona niebieskim kolorem – kolorem klubowym. Jest on pewny, że drużyna doskonale dostosuje się do warunków stadionu i życzy jej wielu sukcesów zarówno sportowych, jak i ekonomicznych, które przyczynią się do rozwoju klubu.

Prezes zarządu Ruchu Chorzów, Seweryn Siemianowski, podziękował wszystkim, którzy uczestniczyli w procesie umożliwiającym drużynie zagrać na Stadionie Śląskim. Wskazał na długą drogę, którą klub przeszedł od momentu zainicjowania pomysłu do dzisiejszego podpisania umowy. Siemianowski dodał, że jest to nie tylko ogromne osiągnięcie, ale również historyczny moment, ponieważ Ruch Chorzów będzie pierwszym klubem, który będzie regularnie rozgrywać mecze Ekstraklasy na Stadionie Śląskim.

Umowa trójstronna, podpisana pomiędzy Stadionem Śląskim, Miejskim Ośrodkiem Rekreacji i Sportu MOSiR w Chorzowie oraz Ruchem Chorzów, obejmuje okres czterech lat. Jest to ważny krok w kontekście planowanej budowy nowej areny przy Cichej 6. Pierwszy mecz “Niebiescy” rozegrają na “Kotle Czarownic” w starciu z drużyną Śląska Wrocław w ostatni weekend października. W międzyczasie zostaną wprowadzone zmiany na stadionie, takie jak wydzielone sektory dla kibiców gości i sektory buforowe, a także nowa murawa. Pojemność stadionu będzie dostosowywana w zależności od rangi i zainteresowania konkretnym spotkaniem. Opcje obejmują od 7 604 do całkowitej pojemności stadionu.

źródło: KSRuch.com

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *