Silesion.PL

serwis informacyjny

Rozwój RKS Garbarnia: Projekt Garbarnia 2.0 – Park Sportowy Garbarnia

wizualizacja Projekt Garbarnia 2.0 – Park Sportowy Garbarnia

wizualizacja Projekt Garbarnia 2.0 – Park Sportowy Garbarnia

Poprzedni rok był dla RKS Garbarnia wyjątkowym okresem, w którym klub obchodził 100-lecie. Aby zapewnić dalszy rozwój klubu oraz sportowej infrastruktury, ostatnie miesiące upłynęły na przygotowaniu i dokładnym opracowaniu koncepcji rozwoju Klubu na najbliższe lata. Uwzględnia ona powstanie Parku Sportowego Garbarnia przy aktywnym wsparciu ze strony władz Miasta Krakowa.

Projekt Garbarnia 2.0 został stworzony z myślą o zapewnieniu korzyści zarówno dla naszego Klubu, Miasta Krakowa oraz jego mieszkańców. Poszczególne etapy planu tworzą spójną całość dla powstania Parku Sportowego Garbarnia, który przez lata będzie nowoczesnym, sportowo – rekreacyjnym miejscem na mapie Krakowa. Będą mogli z niego korzystać zawodnicy drużyn RKS Garbarnia, dzieci i młodzież trenująca w Stowarzyszeniu, Miasto Kraków w celu organizacji przeróżnych turniejów sportowych (również tych międzynarodowych) jak i innych eventów takich jak koncerty, festiwale, targi, pokazy. Ponadto mieszkańcy okolicznych osiedli spędzający wolny czas na powstałych terenach rekreacyjnych i w obiektach utworzonych z myślą o lokalnej społeczności.

Przygotowany projekt jest propozycją nawiązania współpracy z Miastem Kraków. Zaangażowanie Miasta w jego realizację jest szczególnie ważne w kontekście przetrwania RKS Garbarnia, pielęgnowania historii Klubu i przekazywania ponad 100-letnich tradycji i wartości kolejnym pokoleniom dzieci i młodzieży. To również szansa na rewitalizację okolicznych terenów, spełniających istotną rolę w życiu okolicznych mieszkańców i społeczności Podgórza.

Poniżej prezentujemy poszczególne etapy realizacji projektu: Garbarnia 2.0 – Park Sportowy Garbarnia.


I ETAP:

1. Pozytywne rozpatrzenie przez Gminę Miejską Kraków wniosku RKS Garbarnia o przekształcenie terenu nieużytków na działkach 370/11 i 370/12 na tereny pod zabudowę wraz z zielenią towarzyszącą;
2. Zagospodarowanie terenu nieużytków klubowych;
3. Przekazanie przez RKS Garbarnia Miastu Kraków terenu pod ścieżkę pieszo–rowerową, od ul. Konopnickiej do ul. Rydlówka;
4. Przekazanie przez RKS Garbarnia Miastu Kraków terenu pod park kieszonkowy zlokalizowany w sąsiedztwie obecnej trybuny głównej;
5. Wykonanie przez RKS Garbarnia ciągu pieszego chodnika od skrzyżowania ul. Rydlówka przez ul. Nowoorawską do rzeki Wilga;
6. Zagospodarowanie terenu klubowego pod budowę dwóch w pełni funkcjonalnych orlików przeznaczonych dla najmłodszych;
7. Nadanie z inicjatywy RKS Garbarnia nowo powstałej ulicy wzdłuż obiektów klubowych nazwy: ulica Brązowych.

II ETAP:

1. Powstanie trybuny północnej za bramką od strony ul. Konopnickiej z przynależną częścią komercyjną, niezbędną do dalszego finansowania i utrzymania klubu;
2. Dalsze inwestycje w poprawę infrastruktury klubu niezbędnej do funkcjonowania na szczeblu centralnym (podgrzewana murawa, system oświetlenia, trybuna główna spełniająca wymogi licencyjne minimum e-Winner 2. ligi).

Przygotowaliśmy projekt zagospodarowania klubowych sportowych obiektów wraz z otoczeniem, gdzie mogłyby powstać ogólnodostępne miejsca rekreacyjne dla mieszkańców. Powodzenie przedstawionego założenia uzależnione jest od zgody miasta na przekształcenie dwóch działek z nieużytków na możliwość wprowadzenia na nich zabudowy. Chodzi o działki, których kształt nie pozwala na wykorzystanie ich pod działalność sportową i nie były planowane pod takie wykorzystanie. Przyszłość klubu uzależniona jest od tego, czy uda się zrealizować to zamierzenie, dzięki któremu mielibyśmy środki na dalsze funkcjonowanie” – powiedział prezes Garbarni Grzegorz Bartosz na łamach Gazety Krakowskiej.

Projekt Garbarnia 2.0 został zaprezentowany przedstawicielom Władz Krakowa oraz Radnym z Komisji Sportu, a także Radnym dzielnicy XIII – Podgórze. Właśnie rozpoczynają się otwarte konsultacje społeczne, dzięki którym każdy zainteresowany będzie mógł zapoznać się z planami rozwoju Garbarni Kraków oraz okolicy. Już przed najbliższym meczem „Brązowych” z Wigrami Suwałki, który odbędzie się w niedzielę 15 maja o godzinie 17:00 będzie można porozmawiać z Władzami Klubu na ten temat, a także podpisać petycję. Zachęcamy również do podpisywania petycji online, która dostępna jest TUTAJ.  Załączamy także formularz petycji do wydrukowania i wypełnienia, który można dostarczyć do klubowego sekretariatu od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.

Liczymy bardzo, że przedstawiony powyżej Projekt Garbarnia 2.0 – Park Sportowy Garbarnia zostanie pozytywnie odebrany. Mamy nadzieję, że wspólne zaangażowanie klubu i lokalnej społeczności sprawi, że Miasto Kraków podejmie w szybkim czasie kluczowe dla realizacji tego projektu decyzje, które zapoczątkują dynamiczny rozwój tej zaniedbanej części Krakowa.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024