Silesion.PL

serwis informacyjny

PZU sponsorem tytularnym projektu PZU Futbol Plus

PZU sponsorem tytularnym projektu PZU Futbol Plus

PZU sponsorem tytularnym projektu PZU Futbol Plus

PZU i Amp Futbol Polska rozszerzają współpracę – największy polski ubezpieczyciel został właśnie sponsorem wszystkich akademii futbolowych PZU Futbol Plus dla dzieci z niepełnosprawnościami. Od roku PZU jako główny partner stowarzyszenia wspiera także reprezentację Polski, PZU Amp Futbol Ekstraklasę, a także inicjatywy dziecięce, takie jak Junior Amp Futbol czy Futbolowa Banda.

Współpraca pomiędzy PZU i Amp Futbol Polska od początku przynosi widoczne efekty. Wspólnie przełamujemy bariery i pokazujemy, że nie każdy bohater nosi dwa buty. Sport mogą uprawiać wszyscy niezależnie od niepełnosprawności, a możliwość gry w piłkę nożną staje się dla nich bardziej dostępna. Cieszymy się ze wspólnie realizowanych działań w obszarze społecznej odpowiedzialności i mamy nadzieję, że projekt Futbol Plus będzie się rozwijał w całym kraju – mówi Marcin Przyłębski, dyrektor ds. sponsoringu w PZU.

Przez ostatni rok ampfutbol, czyli piłka nożna dla osób po amputacjach i z wrodzonymi wadami kończyn, znacznie zyskał na popularności, m.in. dzięki transmisjom rozgrywek w mediach. Spektakularne mecze reprezentacji Polski oraz ekstraklasy można oglądać w mediach społecznościowych Amp Futbol Polska oraz na sport.tvp.pl, a wybrane również na antenie TVP Sport. Po ubiegłorocznym sukcesie reprezentacji Polski, jakim było zdobycie brązowego medalu Amp Futbol EURO 2021, zaczęły powstawać nowe inicjatywy ampfutbolowe. Do tych większych możemy zaliczyć np. powołanie reprezentacji kobiet. Na mapie Polski przybyło również kilka nowych klubów dla zawodników po amputacjach lub z wrodzonymi wadami kończyn, którzy rywalizują ze sobą o tytuł mistrza Polski w PZU Amp Futbol Ekstraklasie.

Co istotne, zakładane są także nowe akademie dziecięce dla dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Dołączają one do programu Dobra Drużyna PZU i wchodzą w skład projektu Futbol Plus, którego sponsorem tytularnym został właśnie PZU.

PZU Futbol Plus to dla nas bardzo ważny projekt, w którym chcemy wykorzystać pozytywne ampfutbolowe doświadczenie z poprzednich lat, żeby dać okazję do gry w piłkę wielu dzieciakom z bardzo różnymi rodzajami niepełnosprawności. Ten projekt w niedługim czasie może stać się bardzo dużą i ważną inicjatywą w Polsce i wsparcie PZU na pewno się do tego przyczyni. Liczymy, że dzięki tej współpracy już niedługo powstanie kilkadziesiąt nowych drużyn, a projekt PZU Futbol Plus stanie się rozpoznawalną marką – mówi Mateusz Widłak, prezes Stowarzyszenia Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Amp Futbol.

PZU Futbol Plus jest niezwykle ważną inicjatywą. Dzięki niemu dzieci i młodzież mogą brać udział w treningach, turniejach i wyjazdach. Program nie tylko zachęca do aktywnego i zdrowego stylu życia, lecz przede wszystkim pokazuje, że sport jest dla wszystkich. Spotkania zawodników z różnych akademii z całej Polski sprzyjają integracji i wychowaniu w duchu rywalizacji fair play. Obecnie do projektu należy 9 akademii: Futbolowa Banda – Warszawa, Kuloodporni Bielsko-Biała, Jaguar Kids Gdańsk, Wroclove Eagles Wrocław, Pełnosprytni Poznań, Mega Mocni Kielce, Stomil Olsztyn, Mistrzowie Świata Krosno oraz Ukryty Skarb Lublin. Dzięki współpracy Amp Futbol Polska i PZU mają powstawać kolejne akademie, w których dzieci z niepełnosprawnością będą rozwijać swoje piłkarskie pasje.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024