Silesion.PL

serwis informacyjny

Rozpoczyna się przebudowa skrzyżowania DK-81 z ul. Jankego w Katowicach

MZUiM Katowice logo napis

MZUiM Katowice

Skrzyżowanie ul. Kościuszki oraz Jankego zyska nowy pas do skrętu w lewo, sygnalizację świetlną, a także infrastrukturę towarzyszącą. Chociaż inwestycja realizowana jest dla obsługi Szkoły Policji oraz Inspekcji Transportu Drogowego, to wpłynie na bezpieczeństwo wszystkich kierowców. W tej lokalizacji dochodziło do wielu kolizji, miał też tam miejsce wypadek śmiertelny. Inwestycja o wartości około 4,1 mln zł brutto ma zakończyć się do końca wakacji.

Skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, miejsca do ważenia pojazdów oraz parkowania

Wykonawca przygotowuje obecnie teren do prac budowlanych, które mają rozpocząć się w poniedziałek 19 czerwca. Inwestycja została podzielona na kilka etapów. W pierwszym z nich robotnicy przystąpią do wykonania nowego wjazdu w ul. Jankego z ul. Kościuszki, co ma potrwać do połowy lipca. W kolejnym etapie ul. Kościuszki zostanie poszerzona, by umożliwić stworzenie pasa do skrętu w lewo w ul. Jankego dla jadących od strony centrum Katowic. Wybudowane zostaną także punkt ważenia pojazdów oraz parkingi na rzecz przygotowania tego miejsca do wykorzystywania przez Inspekcję Transportu Drogowego. Jednocześnie będą prowadzone prace z wykonaniem oświetlenia i sygnalizacji świetlnej.

W okresie wakacyjnym zawężenie jezdni na tym fragmencie Kościuszki

Prace będą prowadzone pod ruchem. Dlatego ważne jest, by w tym miejscu kierujący zachowywali szczególną ostrożność i obserwowali znaki. W czasie realizacji inwestycji na pewno będą występować zawężenia z dwóch obowiązujących pasów do jednego.

Budowa zgodnie z planem powinna zakończyć się do końca sierpnia. Jej wykonawcą jest firma ZRITZ ROMUS z Katowice, a wartość podpisanej umowy wynosi 4.087.948,67 zł brutto.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024