Silesion.PL

serwis informacyjny

Rozpoczęło się PreZero Grand Prix 2023 Polskiej Ligi Siatkówki. Czas na pierwszy tytuł w nowym sezonie

Rozpoczęło się PreZero Grand Prix 2023 Polskiej Ligi Siatkówki

Choć niemal wszyscy twierdzą, że to tylko zabawa i etap w przygotowaniu do sezonu ligowego, to na boisku pokrytym piaskiem emocje są nie mniejsze niż podczas rozgrywek halowych. Można o tym przekonać na Energa Stadionie Letnim w Gdańsku, gdzie rozpoczęła się czwarta edycja PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Siatkarki ze wszystkich klubów TAURON Ligi rywalizują do wtorku o medale. Wstęp na turniej jest bezpłatny.

Turniej, w którym czteroosobowe drużyny grają na boisku pokrytym 40-centymetrową warstwą piasku, wymyślono w 2020 roku, kiedy z powodu pandemii rozgrywki ligowe zostały zakończone wcześniej i nie było wiadomo, czy nowy sezon halowy się rozpocznie. Mimo że normalność w sporcie wróciła, turniej pozostał i do roku zaczyna sezon, wywołując nie mniejsze emocje niż spotkania ligowe. Od soboty trwają mecze grupowe, medale rozdane zostaną już we wtorek.

– To doskonałe uzupełnienie okresu przygotowawczego, a także okazja do pokazania naszych siatkarek i TAURON Ligi wszystkim tym, którzy może jeszcze nie chodzą na nasze mecze – twierdzi Maciej Biernat, najlepszy trener poprzedniego sezonu TAURON Ligi, który doprowadził Grot Budowlanych Łódź do brązowego medalu. – Uczymy się tutaj, w tej nietypowej odmianie siatkówki komunikacji w drużynie. To nam się bardzo przyda w sezonie ligowym – dodaje.

Jako pierwsze rywalizują siatkarki, tym razem tylko z TAURON Ligi (w poprzedniej edycji wystąpiły pierwszoligowe LOS Nowy Dwór Mazowiecki, San-Pajda Jarosław i Trans-Ann Płomień Sosnowiec). Tytułu broni #VolleyWrocław, który w każdym z trzech turniejów grał w finale – w pierwszym przegrał z Pałacem Bydgoszcz, a w kolejnych pokonał LOS Nowy Dwór i Grupę Azoty Chemika Police. W tym roku też jest faworytem, bo ma w składzie m.in. Magdalenę Saad oraz Agatę Wawrzyńczyk, z którą była już libero wrocławskiej drużyny występuje w zawodach plażowych. Na plaży w Gdańsku zobaczymy też m.in. Aleksandrę Grykę, reprezentacyjną środkową, która grała w niedawnych meczach z Turcją, Igę Wasilewską, Natalię Murek i wiele doskonałych zawodniczek.

– Panuje tutaj świetna, wakacyjna atmosfera, już od samego raną są kibice, naprawdę fajny turniej – mówi Julita Molenda z Grupy Azoty Akademii Tarnów, a Martyna Łazowska z Grot Budowlanych dodaje: – Jesteśmy w Gdańsku, bardzo się z tego cieszymy i chyba też nasze mecze podobają się kibicom. Spróbujemy powalczyć na tym piasku, na razie idzie dobrze.

Drużyny podzielono na trzy grupy, w których każdy zagra w każdym. Trzy najlepsze zakwalifikują się do fazy pucharowej. Siatkarki TAURON Ligi będą rywalizować od 12 do 15 sierpnia, siatkarze PlusLigi – od 17 do 20 sierpnia. Przypomnijmy, że gra się do zdobycie 25 punktów lub dwupunktowej przewagi, a do zwycięstwa potrzeba wygrania dwóch setów – jeśli konieczny jest trzeci, jest rozgrywany do 15 punktów. Transmisja z imprezy w Polsacie Sport. Tytułów bronią #VolleyWrocław i Bogdanka LUK Lublin.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *