Silesion.PL

serwis informacyjny

Rozgrywki PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet z nową, oficjalną piłką SELECT

Andrzej Widomski

Andrzej Widomski

Superliga sp. z o.o. prezentuje nowy model piłki meczowej, przygotowanej przy współpracy z marką SELECT. Nowy model Ultimate V22 zobaczymy na superligowych parkietach już od 4 listopada.

W lipcu Superliga sp. z o.o. poinformowała o przedłużeniu współpracy z marką SELECT o kolejne dwa sezony: 2022/2023 oraz 2023/2024. Teraz czas na prezentację nowej, oficjalnej piłki, którą będą grać zawodniczki oraz zawodnicy występujący w najwyższej klasie rozgrywek piłki ręcznej w Polsce. Pierwszy mecz modelem Ultimate V22 w PGNiG Superlidze zostanie rozegrany 4 listopada (mecz KPR Gwardii Opole z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski), a w PGNiG Superlidze Kobiet 20 listopada (Młyny Stoisław Koszalin – MKS FunFloor Lublin).

Nowoczesny design i dłuższa żywotność Ultimate V22

Na wygląd SELECT Ultimate V22 wpływają nowoczesne tłoczenia i wysoka jakość produkcji. Piłka wykonana jest z 32 paneli składających się z 12 pięciokątów i 20 sześciokątów. Panele zszywane są za pomocą 540 podwójnych szwów oraz 60 szwów narożnych i są zamykane podwójnym węzłem. Technologia ta zapewnia dłuższą żywotność piłki.

Pod kolorową powierzchnią zewnętrzną piłki kryje się pęcherz Zero-Wing wykonany z wysokowydajnego, naturalnego lateksu. Koncepcja została opracowana tak, aby zapewnić możliwie jak najbardziej okrągły kształt, dzięki czemu piłka świetnie układa się w dłoni. W produkcji użyto dętek lateksowych z wbudowanym punktem równowagi po przeciwnej stronie otworu wentyla. To, w połączeniu z koncepcją Zero-Wing, zapewnia doskonale wyważoną piłkę o bardzo żywym odbiciu.

– Od wielu lat SELECT jest bardzo blisko piłki ręcznej, a doświadczenie zdobyte przez ten czas sprawia, że możemy zaproponować produkt najwyższej jakości. Jesteśmy przekonani, że czeka nas kolejny sezon nie tylko znakomitych emocji sportowych, ale także świetnej współpracy z Superligą – mówi Paul Szostek, główny przedstawiciel firmy SELECT w Polsce.

SELECT jest największym na świecie producentem piłek ręcznych i oficjalnym dostawcą piłek meczowych dla licznych związków, lig i klubów na całym świecie. We wszystkich turniejach organizowanych przez EHF, w tym Lidze Mistrzów EHF i Mistrzostwach Europy w Piłce Ręcznej, piłki marki SELECT są oficjalnymi piłkami meczowymi. Firma SELECT jest również dostawcą piłek dla drużyn narodowych: Czech, Islandii, Portugalii, Chile i Turcji, a od ponad 50 lat jest preferowaną marką piłek dla reprezentacji Danii.

_________________

Superliga Sp. z o.o. jest spółką zarządzającą najwyższą klasą rozgrywkową piłki ręcznej w Polsce – PGNiG Superligą i PGNiG Superligą Kobiet, odpowiadającą za prowadzenie rozgrywek, sprzedaż praw medialnych i scentralizowanych praw marketingowych.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024