Silesion.PL

serwis informacyjny

Mistrzostwa Świata Kobiet w Piłce Ręcznej w 2031 roku odbędą się w Polsce

Mistrzostwa Świata Kobiet w 2031 roku odbędą się w Polsce i Czechach, co oznacza kolejną wielką imprezę w świecie piłki ręcznej, która zawita na ziemiach polskich. Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej ogłosiła przyznanie praw do organizacji tego prestiżowego turnieju na wtorkowym posiedzeniu Rady IHF, które miało miejsce 16 kwietnia 2024 roku.

Turniej będzie jubileuszową 30. edycją Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet i odbędzie się pod hasłem “In the spotlight” (pol. “W centrum uwagi”). Planowane jest rozegranie spotkań w trzech miastach i czterech halach na terenie Polski i Czech.

Arenami zmagań będą Spodek Arena w Katowicach, gdzie zaplanowano Rundę Wstępną, Rundę Główną oraz Finałowy Weekend wraz z wielkim finałem, Hala GKS Katowice (Runda Wstępna i Runda Główna), Sosnowiec Arena (Runda Wstępna, Runda Główna) oraz Arena Brno (Runda Wstępna, Runda Główna i Puchar Prezydenta).

Dla Polski to wyjątkowe wyróżnienie, które pozwoli na goszczenie czwartego seniorskiego turnieju rangi mistrzowskiej w historii oraz kontynuowanie promocji dyscypliny poprzez organizację najważniejszych imprez w świecie piłki ręcznej.

Już wcześniej Polska miała okazję gościć ważne turnieje piłki ręcznej. W 2016 roku odbyły się tu Mistrzostwa Europy Mężczyzn, natomiast w 2023 roku Mistrzostwa Świata Mężczyzn. Dodatkowo, w 2026 roku Polska będzie współgospodarzem Mistrzostw Europy Kobiet, a w czerwcu 2025 roku zorganizuje Mistrzostwa Świata Mężczyzn do lat 21.

Podczas posiedzenia Rady IHF, oprócz przyznania Polsce i Czechom organizacji Mistrzostw Świata Kobiet w 2031 roku, ogłoszono także inne decyzje dotyczące organizacji przyszłych turniejów mistrzowskich. Mistrzostwa Świata Mężczyzn w 2029 roku odbędą się we Francji i Niemczech, Mistrzostwa Świata Mężczyzn w 2031 roku w Danii, Islandii i Norwegii, a Mistrzostwa Świata Kobiet w 2029 roku w Hiszpanii.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024