Silesion.PL

serwis informacyjny

Reprezentant Japonii dołącza do hokejowego GKS-u Katowice

Hokej GieKSa GKS Katowice

Hokej GieKSa GKS Katowice

Roczną umowę z holejowym GKS Katowice podpisał 27-letni napastnik reprezentacji Japonii Shigeki Hitosato.

Tym samym hokejowy GKS Katowice po raz pierwszy w swojej historii pozyskał zawodnika z Kraju Kwitnącej Wiśni. Shigeki Hitosato ma na swoim koncie występy w reprezentacji swojego kraju na poziomie młodzieżowych i seniorskim, a także występy w Asia League zrzeszającej kluby z Japonii, Korei Południowej i Rosji. Japoński hokeista rozegrał pięć sezonów w barwach Tohoku Free

Bladers, gdzie był jednym z najważniejszych zawodników. W ostatnich dwóch edycjach Pucharu Japonii Ligi Azjatyckiej (rozgrywek, które zastąpiły odwołaną z powodu pandemii koronawirusa Ligę Azjatycką) Hitosato imponował formą, zdobywając w nich łącznie aż 72 punkty (27 goli + 45 asyst).

Nowy napastnik GKS Katowice pokazał się z bardzo dobrej strony podczas niedawnego turnieju mistrzostw świata Dywizji IB, rozgrywanego w Tychach. Hitosato zdobył w 4 spotkaniach MŚ 3 bramki i 4 asysty, a jego drużyna narodowa ostatecznie przegrała walkę o awans do wyższej dywizji po spotkaniu z reprezentacją Polski.

Pozyskanie zawodnika z Japonii to dla nas spore wydarzenie, bo po raz pierwszy podpisaliśmy umowę z hokeistą z kierunku azjatyckiego. To jednak także ważna sprawa dla samego zawodnika, bo on z kolei po raz pierwszy zagra w europejskim klubie. Umiejętnościom Hitosato mieliśmy okazję przyjrzeć się w trakcie niedawnych mistrzostw świata Dywizji IB rozgrywanych w naszym kraju. Nasz nowy hokeista był ważnym ogniwem reprezentacji Japonii. To bardzo szybki i dynamiczny napastnik. Uważamy, że bardzo pomoże nam w grze kombinacyjnej – ocenił Roch Bogłowski, dyrektor sekcji hokeja na lodzie GKS-u Katowice.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author