Silesion.PL

serwis informacyjny

Andriej Gusow trenerem hokejowej reprezentacji Polski U18

Polski Związek Hokeja na Lodzie wybrał na szkoleniowca Kadry Narodowej Juniorów U18 Andrieja Gusowa. W ostatnim sezonie doświadczony trener prowadził Tauron Podhale Nowy Targ.

Gusow, który pochodzi z Białorusi, od lat jest związany z Polską. W latach 90. grał w naszej lidze w Podhalu Nowy Targ, Cracovii, SMS Warszawa oraz KTH Krynica. Z Szarotkami zdobył czterokrotnie mistrzostwo Polski.

Jako trener przez lata pracował na Białorusi, gdzie m.in. prowadził reprezentację U18 i U20 oraz był asystentem trenera kadry seniorów. W latach 2017-2020 był trenerem GKS Tychy, a w latach 2020-2022 Podhala Nowy Targ. Trzykrotnie doprowadził tyski zespół do triumfu w Polskiej Hokej Lidze. Od dłuższego czasu Gusow stara się o polski paszport.

W przyszłym roku reprezentacja U18 weźmie udział w Mistrzostwach Świata Dywizji IB w słoweńskim Bledzie. Turniej odbędzie się w dniach 10-16 kwietnia, a rywalami Biało-Czerwonych będą Słowenia, Włochy, Austria, Korea Południowa i Estonia.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

0 0 Głosowania
Ocena artykułu

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Prosimy o komentarz.x