Silesion.PL

serwis informacyjny

Andriej Gusow trenerem hokejowej reprezentacji Polski U18

Andriej Gusow trenerem hokejowej reprezentacji Polski U18

Andriej Gusow trenerem hokejowej reprezentacji Polski U18

Polski Związek Hokeja na Lodzie wybrał na szkoleniowca Kadry Narodowej Juniorów U18 Andrieja Gusowa. W ostatnim sezonie doświadczony trener prowadził Tauron Podhale Nowy Targ.

Gusow, który pochodzi z Białorusi, od lat jest związany z Polską. W latach 90. grał w naszej lidze w Podhalu Nowy Targ, Cracovii, SMS Warszawa oraz KTH Krynica. Z Szarotkami zdobył czterokrotnie mistrzostwo Polski.

Jako trener przez lata pracował na Białorusi, gdzie m.in. prowadził reprezentację U18 i U20 oraz był asystentem trenera kadry seniorów. W latach 2017-2020 był trenerem GKS Tychy, a w latach 2020-2022 Podhala Nowy Targ. Trzykrotnie doprowadził tyski zespół do triumfu w Polskiej Hokej Lidze. Od dłuższego czasu Gusow stara się o polski paszport.

W przyszłym roku reprezentacja U18 weźmie udział w Mistrzostwach Świata Dywizji IB w słoweńskim Bledzie. Turniej odbędzie się w dniach 10-16 kwietnia, a rywalami Biało-Czerwonych będą Słowenia, Włochy, Austria, Korea Południowa i Estonia.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024