Silesion.PL

serwis informacyjny

Re-Plast Unia Oświęcim mistrzem Polski w hokeju na lodzie 2023/2024

W niedzielę, 14 kwietnia 2024 r. w siódmym meczu finałowym TAURON Hokej Ligi Re-Plast Unia Oświęcim pokonała w Satelicie w dogrywce gospodarzy GKS Katowice 1:0, wygrała w serii do czterech zwycięstw 4-3 i sięgnęła po złote medale. Decydującego gola strzelił Mark Kaleinikovas. Ostatni raz Unia świętowała mistrzostwo dwie dekady temu. Drużyna z Oświęcimia reprezentować będzie Polskę w Hokejowej Lidze Mistrzów, a GieKSa zagra w Pucharze Kontynentalnym.

Po piątkowym spotkaniu w Oświęcimiu, gdzie katowiczanie grali bardzo nerwowo, łapali mnóstwo kar i przegrali aż 0:5, kibice zastanawiali się, czy w ciągu tak krótkiego czasu podopieczni Jacka Płachty zdołają dojść do siebie i w niedzielę przeciwstawić się Unii. 

W pierwszej tercji na tafli trwała ostra walka, bramkarze mieli trochę roboty, ale zarówno John Murray, jak i Linus Lundin nie dali się ani razu zaskoczyć. W kolejnych tercjach zaznaczyła się przewaga katowiczan, którzy oddawali więcej strzałów, wygrywali wznowienia. Mimo to po 60 minutach było 0:0. W dogrywce jednak decydujące trafienie zaliczył Mark Kaleinikovas. – Katowiczanie grali naprawdę dobry hokej, a my byliśmy cierpliwi, świetnie spisaliśmy się w obronie i w dodatkowym czasie zadaliśmy decydujący cios. Jesteśmy bardzo szczęśliwi – mówił  Krystian Dziubiński,  lider złotej drużyny. 

Komplet widzów był rozczarowany, ale bardzo głośno podziękował hokeistom za walkę i srebrne medale. – Jesteśmy rozczarowani, bo cały sezon ciężko pracowaliśmy. Czujemy smutek, w finale spotkały się dwie najlepsze drużyny sezonu. Gratulacje dla Unii – przyznał  Kacper Maciaś, gracz GKS. 

Unia przełamała hegemonię drużyny z Katowic, która wygrywała w dwóch ostatnich sezonach. Klub z Oświęcimia na kolejny tytuł czekał 20 lat. W 2004 roku biało-niebiescy w finale byli lepsi od Podhala Nowy Targ. 

7. Finał TAURON Hokej Ligi (do 4. zwycięstw)


GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim 0:1 po dogrywce (0:0, 0:0, 0:0, d. 0:1)

Kaleinikovas 67

Stan rywalizacji: 3-4. Mistrzostwo Polski dla Unii

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024