Silesion.PL

serwis informacyjny

Hokeiści GKS-u Katowice wicemistrzami Polski

Hokeiści GKS-u Katowice wicemistrzami Polski Fot. G. Bargieła KAW

Hokejowy GKS Katowice zapisał do kolekcji kolejny medal Mistrzostw Polski. W finale fazy play-off TAURON Hokej Ligi GKS Katowice rywalizował z Re-Plast Unią Oświęcim. Do rozstrzygnięcia tej serii potrzebnych było aż siedem spotkań. W decydującym meczu Unia wygrała w Katowicach 1:0 po golu strzelonym w dogrywce i tym samym zwyciężyła w całej serii 4:3. Decydująca rywalizacja sezonu 2023/2024 była niezwykle wyrównana i stanowiła doskonałą reklamę polskiego hokeja na lodzie.

– Hokeiści GieKSy dostarczyli nam w finałowej rywalizacji wielu emocji. Siedem meczów do rozegrania i dogrywka w ostatnim ze spotkań pokazują jak wyrównana była walka o mistrzostwo. Wicemistrzostwo także jest czymś cennym. Każdy laur sportowy pozwala popularyzować aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. Dostępna w Katowicach infrastruktura sportowa sprawiła, że kilkaset młodych ludzi regularnie uprawia ten sport – jednocześnie rozwijając swoje pasje i kształtując charakter. Dziękuję naszym hokeistom za fantastyczny sezon i walkę do samego końca – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – W kolejnym sezonie będziemy trzymać kciuki za występy naszych hokeistów w rozgrywkach o Puchar Kontynentalny – dodaje.

Hokejowy GKS Katowice zapisał na koncie swój 29. medal mistrzostw Polski w historii. Katowiczanie mają obecnie w kolekcji 8 Mistrzostw Polski, 11 srebrnych medali, a 10 razy stawali na najniższym stopniu podium.

Przypomnijmy, że do fazy play-off THL GieKSa przystępowała po zajęciu pierwszego miejsca w sezonie zasadniczym. W 40 meczach tego etapu rozgrywek GKS zgromadził aż 93 punkty wygrywając 33 spotkania. W ćwierćfinale GKS Katowice potrzebował sześciu meczów, by pokonać Zagłębie Sosnowiec, z kolei do pokonania w półfinale JKH GKS-u Jastrzębie katowiczanom wystarczyło pięć spotkań. Zakończony sezon wiązał się także z udziałem GKS-u Katowice w międzynarodowych rozgrywkach Pucharu Kontynentalnego. Hokeiści GieKSy w efektownym stylu wywalczyli awans do finałów tych rozgrywek podczas turnieju rozgrywanego we włoskim Cortina d’Ampezzo. Z kolei ich występ w finałach Pucharu Kontynentalnego rozgrywanych w walijskim Cardiff zakończył się zajęciem czwartego miejsca.

– Gratuluję wywalczenia medali naszej wspaniałej drużynie oraz znakomitemu sztabowi trenerskiemu z Jackiem Płachtą na czele. W finale spotkały się bez wątpienia dwie najlepsze drużyny w Polsce, które stworzyły niesamowicie zacięte i dramatyczne widowisko. Gratulacje także dla Re-Plast Unii Oświęcim za zwycięstwo w tym niesamowitym finale. Obie drużyny pokazały najwyższy kunszt! Dziękuję za wsparcie wszystkim, którzy przyczynili się do zdobycia przez GKS kolejnego medalu mistrzostw Polski – władzom Miasta Katowice, kibicom oraz partnerom i sponsorom Klubu – podkreśla Krzysztof Nowak, prezes GKS Katowice.

Wicemistrzostwo Polski GKS-u Katowice oznacza, że drużyna wywalczyła prawo do reprezentowania Polski w kolejnej edycji Pucharu Kontynentalnego.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024