Silesion.PL

serwis informacyjny

Rakiety do badmintona w akcji! Na Kolejarzu trwają mikołajkowe mistrzostwa katowickich podstawówek

Odbijają lotki lepiej niż dorośli. Ponad stu uczniów katowickich podstawówek stanęło w szranki o zwycięstwo w mikołajkowych zawodach badmintona. Młodzi sportowcy walczą o pamiątkowe medale i puchary. Zawody odbywają się na Kolejarzu od 9.00 do 13.00. Organizatorem jest katowicki MOSiR i Miejski Szkolny Związek Sportowy.

Badminton jest szczególnie popularny wśród dzieci. Pozornie niewinne odbijanie lotki z rodzicami często przeradza się w pasję, którą najmłodsi kontynuują na lekcjach WF-u. Z czasem, pod czujnym okiem nauczycieli, stają się ekspertami w tej dziedzinie. Stąd pomysł na rozgrywki najlepszych z najlepszych. Jesteśmy przekonani, że spotkaliśmy się na Kolejarzu z przyszłymi mistrzami badmintona – mówi Daniel Muc, dyrektor MOSiR w Katowicach.

Drużyny składają się z 2-3 osób. Gra toczy się do dwóch wygranych setów. Dzieci sędziują same sobie pod nadzorem koordynatora. Każdą szkołę może reprezentować jedna drużyna chłopców i dziewcząt z danego rocznika. Maksymalnie gra sześć zespołów w danej kategorii wiekowej – obowiązywała kolejność zgłoszeń. Organizatorzy przygotowali upominki dla wszystkich uczestników, którzy dostaną worko-plecaki.

Dzięki badmintonowi wzmacniamy mięsnie ciała. Co więcej, w godzinę możemy spalić aż 300 kcal – to tyle ile ma kawałek tortu, dziesięć kromek chrupkiego pieczywa, croissant lub 3 parówki. Wielką zaletą badmitona jest to, że ten sport jest dostępny dla każdego – najtańsze rakietki kosztują kilkanaście złotych.

W naszym kraju badminton rozwija się od połowy lat siedemdziesiątych. Pierwszy turniej Polish Open odbył się w 1975 r. – jest uważany za jeden z najstarszych turniejów badmintonowych na świecie. W Polsce początkowo używano nazwy „kometka”, bo lecąca z góry lotka przypominała kometę.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

0 0 Głosowania
Ocena artykułu

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Prosimy o komentarz.x