Silesion.PL

serwis informacyjny

Rakiety do badmintona w akcji! Na Kolejarzu trwają mikołajkowe mistrzostwa katowickich podstawówek

Na Kolejarzu trwaja mikolajkowe mistrzostwa katowickich podstawowek

Na Kolejarzu trwaja mikolajkowe mistrzostwa katowickich podstawowek

Odbijają lotki lepiej niż dorośli. Ponad stu uczniów katowickich podstawówek stanęło w szranki o zwycięstwo w mikołajkowych zawodach badmintona. Młodzi sportowcy walczą o pamiątkowe medale i puchary. Zawody odbywają się na Kolejarzu od 9.00 do 13.00. Organizatorem jest katowicki MOSiR i Miejski Szkolny Związek Sportowy.

Badminton jest szczególnie popularny wśród dzieci. Pozornie niewinne odbijanie lotki z rodzicami często przeradza się w pasję, którą najmłodsi kontynuują na lekcjach WF-u. Z czasem, pod czujnym okiem nauczycieli, stają się ekspertami w tej dziedzinie. Stąd pomysł na rozgrywki najlepszych z najlepszych. Jesteśmy przekonani, że spotkaliśmy się na Kolejarzu z przyszłymi mistrzami badmintona – mówi Daniel Muc, dyrektor MOSiR w Katowicach.

Drużyny składają się z 2-3 osób. Gra toczy się do dwóch wygranych setów. Dzieci sędziują same sobie pod nadzorem koordynatora. Każdą szkołę może reprezentować jedna drużyna chłopców i dziewcząt z danego rocznika. Maksymalnie gra sześć zespołów w danej kategorii wiekowej – obowiązywała kolejność zgłoszeń. Organizatorzy przygotowali upominki dla wszystkich uczestników, którzy dostaną worko-plecaki.

Dzięki badmintonowi wzmacniamy mięsnie ciała. Co więcej, w godzinę możemy spalić aż 300 kcal – to tyle ile ma kawałek tortu, dziesięć kromek chrupkiego pieczywa, croissant lub 3 parówki. Wielką zaletą badmitona jest to, że ten sport jest dostępny dla każdego – najtańsze rakietki kosztują kilkanaście złotych.

W naszym kraju badminton rozwija się od połowy lat siedemdziesiątych. Pierwszy turniej Polish Open odbył się w 1975 r. – jest uważany za jeden z najstarszych turniejów badmintonowych na świecie. W Polsce początkowo używano nazwy „kometka”, bo lecąca z góry lotka przypominała kometę.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024