Silesion.PL

serwis informacyjny

Arena Gliwice ma już 1 000 000 gości. To był rekordowy sezon

Arena Gliwice ma juz milion gosci to byl rekordowy sezon

Arena Gliwice ma juz milion gosci to byl rekordowy sezon

Rekord podczas gali KSW 77 – licznik przebił milion! Tylu gości odwiedziło już Arenę Gliwice podczas wszystkich wydarzeń organizowanych od początku jej funkcjonowania. Tylko w tym roku było ich prawie 400 tysięcy! Milionowym gościem okazał się Piotr z Torunia, gość gali KSW 77 która odbyła się 17 grudnia 2022 roku.

To pokazuje jak duży wpływ na miasto ma dzisiaj prawie pięcioletni obiekt, który staje się już jedną z jego wizytówek. Wspomniany milion osób to pięciokrotność liczby mieszkańców Gliwic. Goście Areny uczestniczyli w prawie 800 imprezach (licząc od roku 2018) budując nie tylko sukces frekwencyjny ale też opinię o zespole, który na niego zapracował.

Uznana marka

Obiekt jest przepiękny, miejsce do grania rewelacyjne. To wspaniałe, że możemy tu promować nie tylko reprezentacyjną, ale i klubową siatkówkę. Cieszę się, że razem z miastem Gliwice i Areną Gliwice możemy organizować tutaj wielkie wydarzenia – to opinia Sebastiana Świderskiego, prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który był organizatorem tegorocznych siatkarskich mistrzostw świata mężczyzn i kobiet. Obie imprezy miały swoje gliwickie odsłony.

Pierwszy raz tu jestem i nie spodziewałem się, że w Gliwicach jest tak świetny obiekt kocertowy i tak dobrze się tu gra. Naprawdę gratuluję Wam hali – mówił Krzysztof “Grabaż” Grabowski, lider formacji Pidżama Porno, która w tym roku pojawiła się w Arenie podczas letniego cyklu Summer Arena.

Dziękujemy Gliwice – to był świetny show! – słychać było z kolei ze sceny na niezwykle energetycznych show legend muzyki metalowej Within Temptation i Nightwish, goszczących w Gliwicach zaledwie kilka dni temu.

Zarówno ze strony organizatorów wydarzeń, gwiazd sceny i sportu, jak i samych uczestników tego rodzaju opinii słychać coraz więcej. To z jednej strony sukces całej ekipy Areny, ale też jej wymierny wpływ na funkcjonowanie miasta. Każdy arenowy gość spoza Śląska wydał w Gliwicach średnio 457 zł, płacąc za hotel, usługi gastronomiczne czy przejazdy. Z kolei część opłat uiszczana przez operatora hali zasilała i zasila także miejski budżet oraz lokalnych przedsiębiorców.

michal buksa, gliwice, arena, freestyle heroes, bikes, bike, motocycles

Udany rok 2022

Opinie o Arenie szczególnie ważne okazują się w tym roku. Pierwszym po okresie obostrzeń związanych z pandemią, do którego zespół Areny bardzo intensywnie się przygotowywał. Już na początku roku nie zabrakło wielkich wydarzeń na czele z meczem siatkarskiej ligi mistrzów i wielkim widowisku Hot Wheels z udziałem monster tucków. Później były wspomniane siatkarskie mundiale (z ponad dwunastotysięczną widownią – rekordem obiektu), gale sportów walki (z KSW 77 na czele), koncerty muzyki rockowej i filmowej, widowiska rodzinne, cykle tematyczne (w tym Summer Arena) i wiele innych wydarzeń. W sumie w tym roku w Arenie Gliwice zorganizowano ich 213, czyli patrząc na średnią: jedna impreza na dwa dni!

Oddźwięk międzynarodowy

Dodajmy, że budowa marki Areny Gliwice ma też swoją odsłonę międzynarodową. W ubiegłym roku obiekt dołączył do European Arenas Association. W EAA zrzeszone są m.in. The O2 w Londynie czy Mercedes Benz Arena w Berlinie. To tam prowadzone są rozmowy i podejmowane decyzje dotyczące trendów, w oparciu o które funkcjonują najnowocześniejsze areny świata. W roku 2022 przedstawiciel Areny Gliwice (jedyny Polak) został wybrany do zarządu tej organizacji i odpowiada za współpracę z obiektami w Europie Wschodniej.

Każda z aren zrzeszona w EAA wnosi do stowarzyszenia coś nowego. Dzięki naszej współpracy zyskują wszyscy członkowie, czy to z Wielkiej Brytanii, Niemiec czy innych krajów, które mają swoich reprezentantów w EAA. Cieszę się, że Gliwice są z nami – ocenia Olivier Toth, prezes European Arenas Association.

A co nas czeka w najbliższych miesiącach w Arenie Gliwice? Zespół intensywnie pracuje nad sezonem 2023. Potwierdzonych jest już prawie 30 wydarzeń, w tym koncerty Andre Rieu, Bring me The Horizon, The Legend (z legendami polskiego hip-hopu) czy wydarzenia rodzinne jak chociażby World Circus Festival. Kolejne czekają na ogłoszenie. Kontynuowany będzie także hit minionego lata – Summer Arena, a kilka niespodzianek czeka gości Areny na jej piąte urodziny. Wydaje się, że Gliwice czeka kolejny, dobry, imprezowy rok.

Najważniejsze liczby Areny Gliwice

  • 4,5 roku działalności
  • 792 zrealizowane wydarzenia (od początku funkcjonowania)
  • 213 wydarzeń (w roku 2022)
  • 385 951 gości (w roku 2022)
  • Ponad 1 000 000 gości od początku funkcjonowania

Gliwiczanie o Arenie

  • 87% mieszkańców Gliwic ma pozytywną opinię na temat Areny
  • 74,1% mieszkańców od zawsze oceniało ją pozytywnie
  • 73% badanych uważa, że Arena Gliwice przyczynia się do rozwoju miasta.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024