Silesion.PL

serwis informacyjny

Rafał Collins nabył pakiet mniejszościowy akcji Zagłębia Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec fot. FB/Arkadiusz Chęciński

W środę, 17 stycznia 2024 roku, podpisana została umowa między Dariuszem Kozielskim, prezesem Zagłębia Sosnowiec, a Rafałem Collinsem, przedsiębiorcą i działaczem społecznym. Na mocy tej umowy Collins nabył pakiet mniejszościowy akcji klubu, stanowiący 0,74 proc. wszystkich akcji spółki, i przejmuje odpowiedzialność za pion sportowy.

Collins to absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Jest założycielem i prezesem spółki Collins Consulting, która zajmuje się doradztwem w zakresie zarządzania, marketingu i sprzedaży. Jest również współzałożycielem Fundacji Collins, która wspiera inicjatywy społeczne i edukacyjne.

W ostatnich latach Collins związany był z Zagłębiem Sosnowiec jako sponsor. W 2022 roku został sponsorem tytularnym klubu, a jego nazwisko widniało na koszulkach meczowych drużyny.

Choć Rafał Collins nabywa pakiet mniejszościowy, to jak przyznaje, dzięki umowie o współpracy akcjonariuszy, jego celem jest podjęcie wszelkich niezbędnych działań, które mają doprowadzić do polepszenia się sytuacji organizacyjnej, a w szczególności sportowej Zagłębia Sosnowiec.

– Na razie nie zmienia się pakiet miasta, ale wszystko przed nami. Zgodnie z naszymi zapowiedziami, w ciągu najbliższych tygodni rozpisany zostanie przetarg na sprzedaż pakietu akcji spółki, w którym mogą wystartować zainteresowani inwestorzy. Mogę Was zapewnić, że rozmowy z zainteresowanymi cały czas trwają – przyznaje Prezydent Arkadiusz Chęciński.

Umowa Collinsa z Zagłębiem Sosnowiec obowiązuje przez trzy lata.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024