Silesion.PL

serwis informacyjny

Kosmiczny klimat w Spodku! Ta impreza znów podbiła serca fanów

Dawne gwiazdy polskiej piłki na boisku, tysiące złaknionych emocji widzów na trybunach i aż 10 tysięcy złotych wyciśnięte przez kibiców na ławeczce na rzecz Domu Aniołów Stróżów. Spodek Super Cup wrócił do legendarnej katowickiej hali po 26 latach przerwy i nie dość, że świetnie odnalazł się w realiach XXI wieku, to na dodatek – dzięki akcji Superbetu, sponsora głównego imprezy – turniej przyczyni się do poprawy losu dzieci z trudnych środowisk.

Oczywiście nie zabrakło emocji stricte sportowych: na piłkarskiej hali najlepsi okazali się goście z południa. W finale FK Żeleziarne Podbrezova pokonał Banika Ostrawa 5:2 a w meczu o trzecią lokatę Górnik Zabrze pokonał katowicką GieKSę 6:2. Piąte miejsce w turnieju zajęło Podbeskidzie Bielsko-Biała, a ostatnią lokatę ROW Rybnik. Jedną z gwiazd turnieju był sędzia Szymon Marciniak, arbiter, który niedawno prowadził finał mistrzostw świata i jest jednym z najlepszych w swoim fachu.

Cieszymy się, że mogliśmy być ważną częścią tak udanej imprezy. Było tu wszystko: sentymentalny powrót do lat 90., sportowe emocje na boisku, ogromne zainteresowanie kibiców a do tego ich wielkie zaangażowanie w naszą akcję charytatywną na rzecz Domu Aniołów Stróżów. Mamy nadzieję, że Spodek Super Cup wrócił na dobre i znowu stanie się kluczowym elementem zimowego pejzażu w naszym futbolu – podsumowuje Łukasz Seweryniak, CEO Superbet Polska, sponsora głównego turnieju.

Na widzów zgromadzonych na trybunach podczas turnieju, który w latach 90. był kluczowym punktem piłkarskiej zimy w naszym kraju, czekało również wiele innych atrakcji, ubarwiających śledzenie kolejnych spotkań pomiędzy zaprzyjaźnionymi klubami. Zorganizowany po 26-letniej przerwie turniej był elementem obchodów jubileuszu 60-lecia GKS Katowice i z tej okazji naprzeciwko siebie stanęły zespoły Gwiazd Śląskiej Piłki oraz Legend GieKSy – oba naszpikowane nazwiskami, na których brzmienie serca Ślązaków wciąż biją zdecydowanie szybciej. W reprezentacji Śląska, która w meczu gwiazd wygrała 5:1, wystąpili m.in. tacy zawodnicy jak Ireneusz Jeleń, Adrian Sikora, Seweryn Gancarczyk, Jakub Szmatuła czy Marek Sokołowski. Naprzeciwko nich stanęli choćby Janusz Jojko, Grzegorz Fonfara, Dariusz Dudek, Sławomir Wojciechowski, Krzysztof Gajtkowski czy Artur Andruszczak.

W niedzielę na turnieju w Spodku po raz kolejny założę koszulkę GieKSy. Mam już ciary na samą myśl, że 6 tysięcy kibiców będzie prowadzić doping. Ostatni raz w tym turnieju grałem 26 lat temu. Strzeliłem 6 goli i byłem blisko zdobycia króla strzelców – wspominał ten ostatni.

Faktycznie, atmosfera na trybunach przypominała tę ze „złotych lat” turnieju w Spodku – tysiące fanów na trybunach zadbały o gorący doping a także wsparły siłą swoich mięśni Dom Aniołów Stróżów, fundację od 1991 roku wspierającą na Śląsku i w Zagłębiu dzieci z trudnych środowisk, potrzebujące wsparcia na życiowym starcie. Dzięki inicjatywie sponsora głównego Spodek Super Cup, marki Superbet, fani wyciskając w strefie kibica kolejne kilogramy zbierali środki na rzecz Domu Aniołów Stróżów oraz freebety dla siebie do wykorzystania w Superbecie. Łącznie udało się wycisnąć w ten sposób przeszło 20 tysięcy złotych, z czego 10 000 trafi na konto fundacji, a reszta na Superbetowe konta zaangażowanych w akcję sympatyków futbolu.

Turniej rozpalił wyobraźnię nie tylko sympatyków zgromadzonych w Spodku, ale również internautów. Dzięki transmisji na żywo w Kanale Sportowym rozgrywki mogły śledzić kolejne dziesiątki tysięcy złaknionych futbolowych emocji kibiców.

Bardzo kibicuję organizatorowi, aby ten turniej był cykliczny, aby było jeszcze więcej zespołów oraz więcej takich turniejów w Polsce. Bardzo mile wspominam moją grę w turnieju halowym w Niemczech, gdy byłem w Bayernie – podkreślał Sławomir Wojciechowski.

Specjalna oferta SUPERBET dla naszych czytelników:

Darmowy freebet w wysokości 34 PLN – zarejestruj konto w  Superbecie  z kodem LEGBUK, dokonaj pierwszego depozytu (minimalnie 50 zł), a otrzymasz dodatkowo od bukmachera freebet 34 zł za darmo na zakłady bukmacherskie. Co więcej, czeka na Ciebie freebet od pierwszej wpłaty 200 PLN a jeśli swój pierwszy tydzień zakończysz na minusie, otrzymasz zwrot w postaci Freebet Cashbacku do 3500 PLN

***

O SUPERBET

Grupa Superbet to globalny operator zakładów bukmacherskich i gier on-line charakteryzujący się wysoką dynamiką wzrostu i szybkim rozwojem. Jest 11. najwyżej notowaną firmą gier on-line na świecie i jedną z największych w Europie. Na rynku polskim jest obecna od 2018 roku jako marka Superbet. Od 2020 roku oferuje zakłady on-line w aplikacji mobilnej oraz na stronie superbet.pl. Na koniec 2023 roku Superbet miał ponad 20% udziału w polskim rynku bukmacherskim online i był trzecim największym bukmacherem w kraju.

Firma może się pochwalić nagrodami w plebiscycie NAGRODY BUKMACHERSKIE 2021 i 2022 w kategorii Najlepszy Bukmacher, Najlepsza Aplikacja Mobilna, Najlepszy Marketing i Nagroda Użytkowników. Superbet otrzymał również wyróżnienie jako Najlepszy operator zakładów sportowych w regionie CEE 2022 podczas Central and Eastern European Gaming Awards i nagrodę w kategorii Najlepszy Bukmacher Roku podczas Better Collective “Polskie Nagrody Bukmacherskie” 2022. Został też wyróżniony w 2023 roku przez United Nations Global Compact za podejmowanie działań na rzecz przeciwdziałania korupcji i szarej strefie. Bukmacher otrzymał również nagrodę w konkursie „Złote Spinacze 2023” za komunikację turnieju szachowego Superbet Rapid&Blitz. Od 1 lipca 2023 roku został sponsorem strategicznym Lecha Poznań oraz jego Akademii. To jedna z największych umów partnerskich w polskiej piłce klubowej i pierwsza w takiej formule. W Ekstraklasie sponsoruje też Górnika Zabrze, a w niższych ligach GKS Tychy i Stomil Olsztyn

SUPERBET POSIADA ZEZWOLENIE NA ZAKŁADY. HAZARD WIĄŻE SIĘ Z RYZYKIEM, A UDZIAŁ W NIELEGALNYCH GRACH JEST KARALNY. DOZWOLONE DLA OSÓB POWYŻEJ 18 ROKU ŻYCIA

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024