Silesion.PL

serwis informacyjny

PZBiS tworzy historie!

To co wydawało się jakiś czas temu mało możliwe, dzięki dobrej pracy staje się rzeczywistością. Tworzona od ponad roku Kadra Narodowa Kobiet w dniu dzisiejszym wystartuje w swoich pierwszych międzynarodowych zawodach w bobslejowych dwójkach. Podopieczne Norberta Foltina mocno trenują a jak podkreśla trener forma rośnie z każdym ślizgiem.

Sylwia Smolarek i Julia Słupecka oraz Linda Weiszewski i Aleksandra Byczkowska to dwie załogi, które już w najbliższy weekend na Lillehammer Olympic bob and luge track staną na starcie w historycznych pierwszych dla siebie międzynarodowych zawodach. Będzie to Puchar Europy w stawce, którego zamelduje się 13 załóg z całego świata. Polski Związek Bobslei i Skeletonu bardzo mocno patrzy w przyszłość i mocno postawił na rozwój nowych dyscyplin. Z kobiecych monobobów w których szlaki przecierała Sylwia Smolarek narodziły się bobslejowe dwójki. Po testach przeprowadzonych w Gdańsku wyselekcjonowane zostały kolejne zawodniczki.

Pierwszą z nich była Linda Weiszewski, która na początku tego roku brała udział w specjalistycznym obozie treningowym zorganizowanym przez IBSF, gdzie pod okiem doświadczonych trenerów zbierała swoje pierwsze doświadczenia jako pilotka. W kolejnej części letniej przerwy w Kadrze Narodowej zameldowały się Julia Słupecka i Aleksandra Byczkowska, które obecnie w załogach dwójek pełnią rolę rozpychających.

Puchar Europy to początek rywalizacji międzynarodowej dla naszych zawodniczek ale celem na tegoroczny sezon jest udział w Mistrzostwach Europy oraz Mistrzostwach Świata. Wszystkie te starty prowadzić będą w przyszłości do udziału naszych zawodniczek w elicie czyli w IBSF BMW Pucharze Świata. Cieszy nas, że od początku tworzenia Kadry Narodowej Kobiet mamy w niej dwie załogi, które dzięki wspólnej rywalizacji będą na bieżąco podnosić swój poziom sportowy. Jedno jest pewne już teraz nasze zawodniczki tworzą historię polskich bobslei a my mocno trzymamy kciuki!

W Lillehammer kadra kobiet zgodnie z założonym planem na ten sezon zdobywa doświadczenie w dwójkach bobslejowych. Pilotki Sylwia Smolarek i Linda Weiszewski na tym etapie szkolenia muszę oddawać jak najwięcej ślizgów i brać udział w zawodach międzynarodowych. To buduje potrzebne doświadczenie które przyniesie rezultaty w przyszłości. Do startu w Pucharze Europy podchodzimy z pozytywnym nastawieniem i jesteśmy dumni że w tak krótkim czasie udało się stworzyć dwa zespoły zawodniczek.- powiedział Trener Norbert Foltin

To zgrupowanie oceniam lepiej niż to sprzed miesiąca. Jestem dużo bardziej oswojona ze sprzętem, przez co starty mi łatwiej przychodzą. Wraz z dziewczynami z kadry jesteśmy trochę zestresowane, ale także podekscytowane naszym pierwszym w życiu startem w dwójkach. Te zawody będą dla nas przetarciem przed kolejnymi startami na arenie międzynarodowej. Cieszymy się że możemy coraz bardziej doświadczać tego sportu, który jest nową częścią naszego życia oraz jesteśmy dumne z tego, że możemy reprezentować nasz kraj. – powiedziała rozpychająca Kadry Narodowej Kobiet Julia Słupecka 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024