Silesion.PL

serwis informacyjny

Przygotuj się na Black Friday! Czas największych wyprzedaży w roku.

Black Friday

Wielkie święto wyprzedaży zawsze przypada na ostatni piątek listopada. W tym roku jest to 26 dzień miesiąca. Warto zaczekać z wydatkami do tego momentu i skorzystać z interesujących promocji i okazyjnych cen! Któż z nas nie czeka na wyjątkowe zimowe wyprzedaże, które pozwalają oszczędzić pieniądze? Chociaż takich akcji nie brakuje, to warto wypatrywać wyjątkowych dat. Już w listopadzie, czeka nas bowiem tak zwany Black Friday, który będzie wspaniałą okazją na zrobienie zakupów w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. O czym warto przy tej okazji pamiętać i na czym polega Czarny Piątek w sklepach? O tym piszemy właśnie w naszym artykule.

Black Friday i początek wielkich promocji

Chociaż Black Friday przypada 26 listopada 2021 roku, to niektóre sklepy rozszerzą święto wyprzedaży na Black Week, czyli okres od 22 do 28 listopada. Całość zostanie zwieńczona 29 listopada przez Cyber Monday i to własnie wtedy najlepiej jest skupić się na zakupie wszelkiego rodzaju elektroniki.

Wracając jednak do promocji organizowanych w Czarne Piątki, to organizują je zarówno sklepy stacjonarne, jak i te online. Właściwie można nawet śmiało powiedzieć, że aktualnie żaden szanujący się sklep internetowy nie może wyobrazić sobie zimy bez tego typu akcje. Na pewno taka promocja jest świetnym sposobem na zakup świątecznych prezentów. Nie wolno bowiem zapominać o tym, że akcje Black Friday dzieli od Bożego Narodzenia wyłącznie kilka tygodni. Korzystając więc z tej okazji, można nie tylko zakupić ubrania, RTV, AGD, laptopy i inne rzeczy w świetnej cenie, ale również uniknąć corocznych kolejek w tym czasie. Wiadome przecież, że każda świąteczna wyprzedaż po tym czasie będzie generować prawdziwe tłumy klientów. No dobrze, a kiedy konkretnie w 2021 roku wypada Black Friday? W tym roku przypada on na dzień 26 listopada.

Na co uważać w Czarny Piątek 2021?

Black Friday to nie tylko ogromne wyprzedaże, ale też szansa dla oszustów. Każdy zakup należy starannie rozważyć i porównać w Internecie z oryginalnymi cenami spoza promocji w innych sklepach. Podczas święta wyprzedaży niektóre sklepy stosują niedozwolone chwyty, których zadaniem jest naciągnięcie klienta na wyższe koszta. Cel osiągany jest poprzez znaczne podniesienie ceny, przekreślenie jej i wpisaniu pierwotnej kwoty jako promocyjnej.

Inflacja w tym roku sprawia, że produkty są droższe, przez co polowanie na rabaty i promocje jest szczególnie istotne. Warto poświęcić odrobinę czasu i skorzystać z wyprzedaży.

Wybierając daną promocję, powinniśmy z pewnością kierować się dwiema rzeczami, czyli atrakcyjnymi cenami i naszymi potrzebami. Szczególnie drugi aspekt często jest niestety przez klientów zaniedbywany. Cóż nam bowiem przyjdzie z kupna nawet najciekawszej rzeczy w niskiej cenie, jeśli nie będzie dla nas użyteczna. Oczywiście zawsze można powiedzieć, że wówczas dany towar przyda się na odsprzedaż, jednak ten artykuł nie traktuje o zarabianiu w ten sposób.

Jakie sklepy organizują promocje w Black Friday?

Czarny Piątek jest popularnym świętem wyprzedaży, które przyszło do Polski z zachodu. W Ameryce depresja jest poważnym problemem szczególnie odczuwalnym w listopadzie, kiedy dni robią się coraz krótsze, a na dworze panują niskie temperatury. Black Friday został wprowadzony jako sposób na walkę z jesienną depresją, a promocje za oceanem są naprawdę olbrzymie.

W Polsce wyprzedaże są znacznie mniejsze, ale wciąż można zaoszczędzić pokaźne kwoty. Wystarczy starannie przyglądać się ofertom i korzystać z najlepszych promocji.

Większość sklepów w Polsce bierze udział w Black Friday, Black Week i Cyber Monday. Każdego roku interesujące rabaty można znaleźć w takich sklepach i firmach jak Media Markt, Media Express, RTV Euro AGD, Acer, Adidas, Aliexpress, Allegro, Answear, CCC, Empik, Gatta, Doughlas, Decathlon, Home&you, Komputronik, Smyk, Sephora, Reserved i wiele innych.

Przecen nie brakuje również w popularnych sklepach spożywczych takich jak Biedronka, Netto czy Lidl.

Świąteczne promocje z głową!

Przeglądając świąteczne promocje, można szybko natrafić na specjalne akcje. Jedną z nich są cyklicznie organizowane wyprzedaże z okazji Black Friday, Black Monday i inne. Dla klientów jest to prawdziwa gratka, gdyż dzięki temu można nabyć wiele różnorakich przedmiotów w bardzo atrakcyjnych cenach. Zarówno elektronika, RTV, AGD, jak i odzież zostają znacznie poprzeceniane. No dobrze, ale w jaki sposób korzystać z tych dobrodziejstw z głową? Tutaj naczelną zasadą jest to, aby wszystkie realizowane zakupy dokładnie zaplanować. W praktyce oznacza to więc, że żaden sklep nie powinien zostać przez nas odwiedzony bez konkretnego celu. Wiadome jest przecież, że sprzedawcy będą usiłować zachęcić nas atrakcyjnymi banerami do jak największych zakupów.

Cała sztuka polega zatem na tym, aby nie dać się zdominować wszechobecnym reklamom, które szczególnie w czasie świąt zaczynają dość mocno nas atakować. Ta reguła obowiązywać będzie rzecz jasna także w czasie realizowania zamówień online, gdyż Internet nie jest tu żadnym wyjątkiem. Idealnie będzie więc zaplanować sobie to, jakie sklepy zamierzamy odwiedzić i jakie świąteczne prezenty kupujemy. Oczywiście każdy z nas jest tylko człowiekiem i można ulec pokusie, ale istotne, by nie odejść zbyt daleko od tej reguły. Na samym końcu liczy się przecież to, aby jak najwięcej czasu spędzić ze swoimi bliskimi. Takie kryterium determinuje bowiem udane święta. Wszystkie promocje także mogą być rzecz jasna świetną okazją, pod warunkiem, że umiemy z nich skorzystać z głową.

Jak sprzedawcy manipulują promocjami?

Promocja to jedno z tych wydarzeń, które wyzwalają w klientach dzikie instynkty. Doskonale widać to na przykładzie Black Friday, ale kiedy w jakimś sklepie zdarzają się spore przeceny, na przykład z tytułu urodzin danej marki, też możemy zobaczyć szalejące w lokalu tłumy. Promocja to doskonałe narzędzie, służące do zwiększania naszych przychodów, bez względu na to, jak mocno zdecydujemy się zejść z pierwotnej ceny.

Wystawianie na promocji tego, co nie schodzi z magazynu
Promocje wakacyjne, zimowe albo poświąteczne przeważnie dotyczą tych rzeczy, które nie zeszły w terminie ze sklepu. Są kierowane raczej do osób, które mają swój własny styl i nie przejmują się tym, co będzie w modzie za kilka tygodni. Mogą dotyczyć wszystkiego, szczególnie po okresie Świąt Bożego Narodzenia, kiedy sklepy starają się pozbyć tego, w co zaopatrzyły się na czas świątecznego szaleństwa zakupów. Wiele osób może na nich skorzystać, warto jednak pamiętać, że niekoniecznie są to przedmioty najnowszej generacji i nie uda nam się nimi zaimponować przed naszymi bogatymi albo przeczulonymi na nowości znajomymi.

Sztuczne podnoszenie cen i spektakularna obniżka
Jeśli kiedykolwiek kupowałeś na AliExpress i śledziłeś na tym portalu ceny, to mogłeś natknąć się na bardzo specyficzną tendencję, która trafiła już na polski rynek. Chwilę przed nadejściem wielkich promocji, sklep podwyższa cenę, zazwyczaj na kilka godzin, tylko po to, żeby obniżyć ją potem o okropnie wysoki procent. I tak na wspomnianym wyżej serwisie w czasie wielkich wyprzedaży z okazji dnia singla produkt przeceniony o pięćdziesiąt procent kupimy złotówkę taniej, niż tydzień wcześniej. Dalej oszczędzamy, ale wyraźnie widać, że nie ten ogromny i obiecany nam procent, ale bardzo niewielkie pieniądze.

Określanie wartości bez pokrycia w rzeczywistości
To producent wybiera, ile będzie kosztował jego produkt, a sprzedawca, jaką cenę nałoży na swoje towary. To sprawia, że dla niego obniżenie cen może nie być w żaden sposób odczuwalne. Niekoniecznie naraża się w ten sposób na koszta, szczególnie jeśli jego marża sięga kilkudziesięciu procent. A jak wszyscy wiemy, w czasie promocji klient jest w stanie kupić więcej. W tym wypadku to win win, bo klient płaci faktycznie mniej za więcej, a sprzedawca i tak zarabia więcej, niż gdyby tej promocji nie rzucił, ale trzeba przyznać, że pokazuje to, w jak sprytny sposób działają dzisiejsi sprzedawcy, zwłaszcza Ci oferujący produkty masowe.

Cyber Monday 29.11.2021 – dodatkowy dzień zakupowych promocji

Black Friday minęło, a Ty nadal masz niedosyt?! Szaleństwo zakupowe to coś, co naprawdę uwielbiasz?! Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Tuż za rogiem czai się Cyber Monday czyli Cyberponiedziałek.

Tak, zniżki i wyprzedaże nadal obowiązują, z tym, że na nieco innych zasadach. Cyfrowy poniedziałek to pierwszy po Black Weekend dzień, przypadający po amerykańskim Święcie Dziękczynienia.

A tak naprawdę, dodatkowy dzień, w którym promocje i oferty specjalne nadal obowiązują, ale….. Tylko w sieci internetowej! Wyprzedaże bowiem są oferowane przez sklepy internetowe !

Cyber Monday o zatem doskonała okazja, by kupić w dobrej cenie: elektronikę, webinary, ebooki, platformy, czy domeny. A to wszystko….w niezwykle atrakcyjnej cenie ! Nie wahaj się ani chwili! Już dziś możesz stać się szczęśliwym posiadaczem rocznego pakietu, internetowych wydań przewodników, czy poszerzyć swoje zainteresowania, zapisując się na internetowy, certyfikowany kurs!

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024