Silesion.PL

serwis informacyjny

Przepis na nowoczesnego SUV-a

Aby zainteresować coraz bardziej wymagającego klienta nowoczesny SUV powinien wyróżniać się wizualnie na tle konkurencji, oferować wysoką praktyczność na co dzień, wzorowy poziom bezpieczeństwa, a do tego atrakcyjny poziom cenowy. Z tym niełatwym zadaniem bardzo dobrze poradzili sobie inżynierowie marki BAIC.

Dobrym przykładem jest najnowszy kompaktowy model tej marki – Beijing 5. Na pierwszy rzut oka ten nowoczesny SUV przypomina samochody elektryczne. A to za sprawą łagodnych kształtów nadwozia, klamek zatopionych w powierzchni drzwi oraz braku wyeksponowanej osłony chłodnicy. Powietrze dostaje się do silnika poprzez dobrze zakamuflowane, nisko osadzone wloty w zderzaku.

Dużym wyróżnikiem modelu Beijing 5 jest dwukolorowe malowanie nadwozia. Każda wersja kolorystyczna łączona jest z czarnym dachem i słupkami w tym kolorze. Uzyskanie takiego zestawienia kolorystycznego jest trudniejsze w produkcji i zajmuje więcej czasu niż klasyczne malowanie pojazdu jednym kolorem. Z tego względu wielu producentów nie stosuje tego rozwiązania lub wprowadza je na listę płatnych opcji. W modelu Beijing 5 mamy je w standardzie.

Kolejnym rozwiązaniem uatrakcyjniającym wizualnie tego SUV-a jest obfite wykorzystanie czarnych tworzyw na progach, nadkolach i zderzakach, dzięki czemu samochód wydaje się optycznie lżejszy i bardziej dynamiczny. Charakterystycznym wyróżnikiem modelu jest nietuzinkowy wzór przedniego zderzaka, na którym niewielkie romby w kolorze nadwozia mieszają się z czarną jego powierzchnią w dolnej części. Projektanci starannie ukryli reflektory w zderzakach, w miejscu, w którym inne marki montują lampy przeciwmgielne. Kolejnym zabiegiem dodającym atrakcyjności nadwoziu jest seryjny montaż dużych 19-calowych felg aluminiowych. W czarnym dachu zgrabnie osadzono dużych rozmiarów panoramiczny szklany dach, dzięki któremu wnętrze jest lepiej doświetlone i sprawia wrażenie bardziej przestronnego.
Kolejne smaczki stylistyczne, dzięki którym ten kompaktowy SUV prezentuje się oryginalnie to konstrukcja tylnego spojlera, w którym ramiona nie łączą się finalnie ze sobą, zaskakującego wyglądem i pomysłowością. Takiego rozwiązania nie znajdziemy chyba w żadnym innym modelu SUV oferowanym w Polsce.

Standardem w modelu Beijing 5 są dynamiczne kierunkowskazy, które to rozwiązanie było stosowane głównie w modelach wyższych segmentów. Beijing 5 ma niski, jak na segment SUV, współczynnik oporu powietrza Cd 0,32. To naturalnie przekłada się na zmniejszenie poziomu szumów powietrza opływającego nadwozie oraz obniżenie zużycia paliwa.

Dużym wyzwaniem dla designerów jest zaproponowanie takich kształtów nadwozia aby były zarazem efektowne, ale też przypadły do gustu możliwie najszerszej grupie potencjalnych klientów, m.in. pragmatycznym rodzinom lub przedsiębiorcom, dla których samochód jest elementem wizerunku. Twórcom nadwozia modelu Beijing 5 udało się to całkiem dobrze. Dodajmy jeszcze, że samochód marki  BAIC auto  jest oferowany w bardzo przystępnej (jak na segment) cenie 127 900 zł, oferując w standardzie rozwiązania, za które większość konkurentów życzy sobie solidnej dopłaty lub też nie ma ich w ofercie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024