Silesion.PL

serwis informacyjny

Przed hokejowym Turniejem Finałowym Pucharu Polski: Starcia na szczycie

Przed hokejowym Turniejem Finalowym Pucharu Polski

Przed hokejowym Turniejem Finalowym Pucharu Polski

W dniach 28-30 grudnia na lodowisku w Oświęcimiu odbędzie się Turniej Finałowy Pucharu Polski. O cenne trofeum walczyć będą GKS Katowice, Tauron Re-Plast Unia Oświęcim, Comarch Cracovia i GKS Tychy. Mecze będą transmitowane w TVP Sport.

W Oświęcimiu wystąpią drużyny, które uplasowały się na czterech czołowych miejscach w tabeli Polskiej Hokej Ligi po rozegraniu dwóch rund spotkań, czyli 1. GKS Katowice. 2. Re-Plast Unia Oświęcim, 3. Comarch Cracovia, 4. GKS Tychy. W środę, 28 grudnia GKS Katowice zagra z GKS Tychy, a w czwartek, 29 grudnia Re-Plast Unia Oświęcim z Comarch Cracovią. Finał zaplanowany jest na piątek, 30 grudnia. Wszystkie mecze rozpoczną się o godz. 20:30.

W poprzednim sezonie Turniej Finałowy Pucharu Polski został rozegrany na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu. Cenne trofeum zdobyła Comarch Cracovia, która w finale pokonała KH Energa Toruń 3:0, a wcześniej poradziła sobie z Unią 4:3 w karnych. W Turnieju Finałowym udział wziął także GKS Katowice, który przegrał w półfinale z drużyną z Torunia 4:5.

W ostatnich kolejkach ligowych najlepiej i najrówniej grała Comarch Cracovia, lider Polskiej Hokej Ligi oraz GKS Tychy, trzecie miejsce w rozgrywkach. W czwartek, 22 grudnia w 32. kolejce Pasy pokonały pewnie na wyjeździe GieKSę 6:2. Z kolei tyszanie zwyciężyli z Unią 6:4 i z katowiczanami w karnych. Unia poza porażką z GKS Tychy, zanotowała triumf w starciu z JKH 3:1. Najsłabiej prezentowali się ostatnio obrońcy tytułu mistrzowskiego, GKS Katowice poza porażkami z Cracovią i tyszanami przegrał również z JKH i Unią.

Terminarz Turnieju Finałowego Pucharu Polski 

Pierwszy Półfinał

Środa, 28 grudnia

  • GKS KATOWICE – GKS TYCHY, godz. 20:30

Drugi Półfinał

Czwartek, 29 grudnia

  • TAURON RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM – COMARCH CRACOVIA, godz. 20:30

Piątek, 30 grudnia

  • Finał, godz. 20:30

Mecze będą transmitowane w TVP Sport

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024