Silesion.PL

serwis informacyjny

Hokejowy Półfinał Pucharu Polski. Tyszanie pokonali GieKSę

Hokejowy Polfinal Pucharu Polski. Tyszanie pokonali GieKSe kibice

Hokejowy Polfinal Pucharu Polski. Tyszanie pokonali GieKSe kibice

W środę, 28 grudnia na lodowisku w Oświęcimiu odbył się pierwszy mecz półfinałowy Turnieju Pucharu Polski. GKS Tychy po bardzo wyrównanym spotkaniu pokonał GKS Katowice 2:0. Tyszanie w finale spotkają się ze zwycięzcą pary Tauron Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia. Drugi mecz półfinałowy rozpocznie się w czwartek, 29 grudnia o godz. 20:30. Transmisja w TVP Sport.

Środowe spotkanie stało na dobrym poziomie i było bardzo zacięte. W pierwszej tercji tyszanie udokumentowali swoją przewagę, strzelając gola w 6. minucie. Hokeiści wygrali bulik a Ondrej Sedivy szybkim uderzeniem zaskoczył dobrze spisującego się w tym starciu reprezentacyjnego bramkarza GieKSy Johna Murray’a. W drugiej i trzeciej tercji oglądaliśmy sporo akcji. Na bramkę tyszan strzelali m.in. Grzegorz Pasiut, Brandon Magee, czy Christian Blomqvist, ale Tomas Fucik, bramkarz GKS Tychy, bronił jak natchniony. Druga bramka padła w ostatniej sekundzie, kiedy Alexandre Boivin wpakował krążek do pustej bramki.

W czwartek, 29 grudnia Tauron Re-Plast Unia Oświęcim zagra z Comarch Cracovią. Finał zaplanowany jest na piątek, 30 grudnia. Wszystkie mecze rozpoczną się o godz. 20:30 i będą transmitowane w TVP Sport.

Terminarz Turnieju Finałowego Pucharu Polski

Pierwszy Półfinał

Środa, 28 grudnia

  • GKS KATOWICE – GKS TYCHY 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Sedivy 6, Boivin 60

Drugi Półfinał

Czwartek, 29 grudnia

  • TAURON RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM – COMARCH CRACOVIA, godz. 20:30

Piątek, 30 grudnia

  • Finał, godz. 20:30

Mecze są transmitowane w TVP Sport

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024