Silesion.PL

serwis informacyjny

Prezes Barkom Każany Lwów: Dziękujemy za wasze wsparcie

Prezes Barkom Kazany Lwow

Prezes Barkom Kazany Lwow

– Zawsze mieliśmy dobre stosunki, a teraz są one jeszcze mocniejsze. Teraz po prostu mamy teraz takie stosunki, jak w rodzinie. Wiadomość, że nasz udział w PlusLidze jest wciąż możliwy, jest dla nas bardzo ważna. Dziękuję za to – mówi prezes klubu Barkom Każany Lwów Oleg Baran.

Przypomnijmy, że Rada Nadzorcza Polskiej Ligi Siatkówki S.A. podtrzymała chęć dołączenia ukraińskiego zespołu do PlusLigi w następnym sezonie rozgrywkowym.

Oczywiście martwi nas to wszystko, co dzieje się na Ukrainie, ale patrzymy w przyszłość i mamy nadzieję, że ta wojna się skończy i ludzie przejdą do normalnego życia. Do tego, co zawsze nas zachwycało, a zatem także do sportu. Jesteśmy wzruszeni, że Polska tak mocno wspiera i współczuje Ukrainie. I robi to w każdy możliwy sposób i we wszystkich branżach. Każdego dnia widzimy pomoc ze strony Polski, ze strony zwykłych ludzi, którzy przyjmują naszych obywateli we własnych domach. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni – dodaje Baran.

Prezes lwowskiego klubu, mimo niesprawiedliwości i okrucieństwa, która spotyka każdego dnia Ukrainę, z optymizmem patrzy w przyszłość. – Mam nadzieję, że te plany, które mieliśmy pozostaną. A jakie to plany? W pierwszym roku chcemy wejść do fazy play off – mówi. Podkreśla, że drużynę chce oprzeć przede wszystkim na najlepszych ukraińskich zawodnikach, którzy dzisiaj grają poza granicami kraju.

Jego zdaniem, napaść Rosji na Ukrainę i heroiczna obrona kraju wywołała wielkiego ducha walki w narodzie ukraińskim. – Myślę, że my tego ducha wcześniej nie czuliśmy, a w sytuacji, w której się znaleźliśmy, wiemy, że potrafimy być bardzo dzielni. Sądzę, że ten ukraiński duch przełoży się w przyszłości na wszystkie branże i dziedziny życia, także w sporcie – dodaje Oleg Baran.

Prezes Barkomu Każany Lwów jest właścicielem dużej firmy produkującej żywność. – Staramy się pomagać Ukraińcom, by mieli co jeść. Każdego dnia część produkcji przekazujemy uchodźcom ze wschodniej Ukrainy, ale także na potrzeby wojska. Robimy to, co jest możliwe i staramy się działać i pomagać ze wszystkich sił – mówi.

Przypomnijmy, że podtrzymanie procesu dołączenia do PlusLigi zespołu Barkom Każany Lwów oznacza, że w sezonie 2022/2023 w rozgrywkach rywalizować będzie szesnaście zespołów.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024