Silesion.PL

serwis informacyjny

Czwarty sezon Jakuba Jarosza w siatkarskim GKS-ie Katowice

siatkowka pilka siatkowa

siatkowka pilka siatkowa

Kolejnym zawodnikiem, który będzie reprezentował barwy GKS-u Katowice w sezonie 2022/2023 PlusLigi, jest kapitan zespołu Jakub Jarosz. Będzie to jego czwarty z rzędu sezon w barwach GKS-u.

Jakub Jarosz, wielokrotny reprezentant Polski, złoty medalista mistrzostw Europy i Ligi Światowej, a także uczestnik siatkarskiego turnieju olimpijskiego z 2012 roku, dołączył do składu siatkarskiej GieKSy w 2019 roku i od tego czasu nieprzerwanie pełni zaszczytną funkcję kapitana zespołu.

Doświadczony atakujący GKS-u niezmiennie plasuje się w ligowych rankingach najlepiej punktujących graczy PlusLigi i cieszy się pełnym zaufaniem sztabu trenerskiego, o czym świadczy 67 spotkań, jakie do tej pory rozegrał dla GKS-u Katowice i 1014 punktów, jakie zdobył w PlusLidze dla klubu. To właśnie w barwach GieKSy Jakub Jarosz rozegrał swój mecz numer 300 w rozgrywkach PlusLigi. W obecnej edycji rozgrywek Jarosz zdobył 4 statuetki MVP i ma na swoim koncie 351 punktów (47,81 proc. skuteczności w ataku), w tym 28 asów serwisowych i 17 punktowych bloków.

Decyzja o przedłużeniu umowy z Jakubem Jaroszem była dla nas naturalna. Odkąd jest w GKS-ie, pokazuje, że mijające lata nie grają dla niego żadnej roli. Nigdy nie schodzi poniżej pewnego, bardzo wysokiego poziomu. W tym sezonie pokazuje to dobitnie, a jego postawa w wielu meczach po prostu zachwyciła wszystkich. Kuba to doskonały gracz, ale przede wszystkim świetny człowiek z charakterem, który doskonale spełnia się w roli kapitana drużyny. Nie przesadzę, jeśli powiem, że stał się prawdziwym GieKSiarzem. Tym bardziej jesteśmy zadowoleni, że zostaje z nami! – powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice Jakub Bochenek.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author