Silesion.PL

serwis informacyjny

PreZero Grand Prix PLS po raz trzeci w Krakowie

PreZero Grand Prix PLS po raz trzeci w Krakowie

PreZero Grand Prix PLS po raz trzeci w Krakowie

W najbliższe wakacje do Krakowa zawitają gracze Ligi Mistrzów Świata. Już po raz trzeci będą rywalizować w turnieju PreZero Grand Prix PLS. W nietypowej, czteroosobowej odmianie siatkówki plażowej zawodnicy PlusLigi zaprezentują się mieszkańcom stolicy Małopolski w dniach 11-14 sierpnia. Po raz kolejny sponsorem tytularnym rozgrywek Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki została firma PreZero.

Przypomnijmy, że pomysł rozgrywek ligi letniej na piasku zrodził się po tym, jak z powodu pandemii koronawirusa szefowie Polskiej Ligi Siatkówki S.A. musieli zdecydować o przedwczesnym zakończeniu sezonów ligowych 2019/2020. Wtedy znaleziono sposób na połączenie przygotowań do startu ligi z atrakcyjnym turniejem na piasku.

Ta inicjatywa okazała się strzałem w dziesiątkę – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – W poprzednich edycjach siatkarze pokazali, że tęsknili za grą, a kibice na trybunach i przed telewizorami udowodnili, jak bardzo kochają siatkówkę. Cieszę się, że kolejny raz zagramy w Krakowie, dzięki znakomitej współpracy z włodarzami tego miasta mamy szansę tworzyć niepowtarzalne widowiska. Już teraz zapraszam wszystkich do wspólnego oglądania zawodów, na żywo i przed telewizory – dodaje prezes.

W ubiegłym roku mecze w Krakowie cieszyły się sporym zainteresowaniem kibiców, a turniej rozgrywany będzie, tak jak ostatnio, na boiskach w kompleksie sportowym KS Wanda przy ulicy Bulwarowej 39. Początek zaplanowano na czwartek 11 sierpnia, medalistów poznamy w niedzielę 14 sierpnia.

Cieszymy się, że władze Polskiej Ligi Siatkówki po raz kolejny postanowiły zaufać Krakowowi jako doświadczonemu gospodarzowi wydarzeń siatkarskich. Turniej jest okazją do podziwiania na żywo czołowych zawodników, do tego rywalizujących inaczej niż podczas sezonu ligowego – w niezwykle widowiskowej i atrakcyjnej formule na piasku. Z radością gościmy też barwne kluby kibica z całego kraju, których liczni przedstawiciele gorąco dopingują swoje drużyny w zmaganiach o prestiż i cenne nagrody. Mamy nadzieję, że i w tym roku spotkamy się w sprawdzonym miejscu – w kompleksie sportowym KS Wanda przy ul. Bulwarowej – mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

W poprzedniej edycji triumfował Indykpol AZS Olsztyn, który wyprzedził Projekt Warszawa i Staropolankę Cuprum Lubin. MVP całego turnieju został wybrany Mateusz Poręba, środkowy olsztyńskiej drużyny. W turnieju udział brało 14 drużyn PlusLigi: Alsecco Stal Nysa, Aluron CMC Warta Zawiercie, Asseco Resovia Rzeszów, Cerrad Enea Czarni Radom, GKS Katowice, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Indykpol AZS Olsztyn, Jastrzębski Węgiel, LUK Lublin, PGE Skra Bełchatów, Projekt Warszawa, Staropolanka Cuprum Lubin, Ślepsk Malow Suwałki, Trefl Royal Seafood Gdańsk oraz 2 zespoły TAURON 1. Ligi Mężczyzn – AQUA Bielsko-Biała i Chemeko-System Gwardia Wrocław.

Za zajęcie pierwszego miejsca Indykpol AZS Olsztyn odebrał złote medale oraz nagrodę pieniężną w wysokości 70 tysięcy złotych. Za wywalczenie drugiej lokaty Projekt Warszawa odebrał srebrne krążki oraz czek na kwotę 20 tysięcy. Natomiast Staropolanka Cuprum Lubin, która uplasowała się na trzeciej pozycji turnieju PreZero Grand Prix PLS oprócz brązowych medali zainkasowała nagrodę w wysokości 10 tysięcy.

Wstęp na turniej i do strefy kibica w kompleksie sportowym KS Wanda będzie bezpłatny.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author