Silesion.PL

serwis informacyjny

Premier Morawiecki: rząd dołoży do budowy nowego stadionu Ruchu Chorzów 50% kosztu inwestycji, czyli ok. 100 mln zł

Premier Morawiecki rzad dolozy do budowy nowego stadionu Ruchu Chorzow

Premier Morawiecki rzad dolozy do budowy nowego stadionu Ruchu Chorzow

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że wie, jak ważna jest piłka nożna dla mieszkańców Śląska. Dwie drużyny z tego regionu mają złotą gwiazdkę, a Ruch Chorzów ma najwięcej, po Legii Warszawa, tytułów mistrza Polski. Niezależnie od preferencji klubowych, sport powinien łączyć, a nie dzielić, tak samo jak rząd Prawa i Sprawiedliwości chce łączyć i wspierać rozwój infrastruktury sportowej, by była nowoczesna i dostępna dla wszystkich.

Dlatego dzisiaj premier spotkał się z władzami Chorzowa i władzami Ruchu Chorzów – Prezydentem Andrzejem Kotala, Zastępcą Prezydenta Miasta Chorzów Marcinem Michalikiem, Prezesem Ruch Chorzów Sewerynem Siemianowskim oraz Przewodniczącym RN Ruchu Chorzów Marcinem Mańką, by potwierdzić wcześniejsze obietnice rządu Prawa i Sprawiedliwości, że dołoży on do budowy nowego stadionu drużyny Niebieskich 50% kosztu inwestycji, czyli około 100 milionów złotych. W spotkaniu uczestniczyła również radna Miasta Chorzowa z PiS – Bernadeta Biskup.

Premier stwierdził, że rząd spełnia swoje obietnice, jest wiarygodny i chce, by jak najwięcej kibiców ze Śląska miało radość z kibicowania na nowym stadionie jak najszybciej

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024