Silesion.PL

serwis informacyjny

Potężne bolidy F1 dostarczyły śmiałkom niewiarygodnych wrażeń

Potężne bolidy F1 dostarczyły śmiałkom niewiarygodnych wrażeń

Wydarzenie „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1” już za nami. Na torze Silesia Ring można było poczuć się jak Robert Kubica. Możliwość poprowadzenia bolidu F1 była dostępna dla każdego, kto chciał spróbować swoich sił na torze. Zawrotna prędkość 300 km/h potężnej maszyny pozwoliła śmiałkom spełnić marzenia.

Udział w tym wydarzeniu to zdecydowanie jedna z większych atrakcji na polskim rynku motosportu i niestandardowej rozrywki. Nadal jednak marzenia przekuć można w rzeczywistość i poprowadzić bolid Renault 2.0. To maszyna, która od 0 do 100 km/h przyspiesza w 4 s. Na prostej rozwija prędkość ok. 260 km/h i waży ledwie 480 kg. Bolidy Renault 2.0 są dostępne przez cały rok więc spokojnie można przygotować się do przyszłorocznego poprowadzenia bolidu F1.

Zanim bowiem można było skorzystać z niecodziennej okazji, aby poprowadzić wyścigowe, legendarne maszyny na profesjonalnym torze należało przejść pakiet szkoleń. Udział obejmował szczegółowe szkolenie teoretyczne i praktyczne, przygotowujące do prowadzenia bolidu F1 Mod Williams FW29 oraz jazdę za kierownicą bolidu Renault 2.0. Aby dobrze przygotować się do jazdy dostępne było również szkolenie w symulatorze. Jeśli ktoś obawiał się przejażdżki za kierownicą mógł spróbować swoich sił w dwuosobowym bolidzie BMW Sauber F1.06 X2, który prowadził kierowca wyścigowy.

Aby skorzystać z atrakcji nie należło się specjalnie przygotowywać, jazdy realizowane były na zamkniętym torze wyścigowym, pod okiem doświadczonych instruktorów. Doskonała asfaltowa nawierzchnia stwarzała warunki niezbędne do bezpiecznej jazdy. Przed jazdą każdy uczestnik został zaopatrzony w profesjonalny kombinezon, kask i rękawice oraz przeszedł gruntowne szkolenie z zasad obowiązujących na torze, obsługi pojazdu oraz działania systemów bezpieczeństwa.

Pomysł na realizację wydarzenia umożliwiającego miłośnikom motoryzacji spełnienie marzeń o poprowadzeniu bolidu F1 w naszym kraju narodził się w mojej głowie już kilka lat temu. Wizyta na torze Anderstorp w Szwecji i rozwijana od kilkunastu lat pasja do doświadczania ekstremalnych wrażeń za kierownicą m.in. podczas wyścigów Time Attack Poland, European Time Attack Masters oraz GSMP, zaowocowały podjęciem decyzji o stworzenie marki Formula Drive. Kilkunastomiesięczna praca nad tym wyzwaniem i nawiązanie efektywnej współpracy z zespołem Johana Rajamäki ze Szwecji oraz determinacja w dążeniu do celu zdobyta także w roli kierowcy wyścigowego sprawiły, że jesteśmy w Polsce i mamy wydarzenie „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1” – komentuje Grzegorz Rożalski, inicjator i twórca wydarzenia Formula Drive, kierowca wyścigowy oraz CEO Emotivo Sp. z o.o.

Potężna moc i szalone przyspieszenie wbijające w fotel sprawiło, że osoby które spróbowały swoich sił za sterami maszyny, nie zapomną tych chwil do końca życia. Bolid F1 to Williams FW29, który po 5 sekundach uzyskuje prędkość 200 km/h i rozpędza się do 350 km/h, jego waga to 550 kg.

Tor wyścigowy Silesia Ring, na którym odbyło się wydarzenie jest najnowocześniejszym obiektem motorsportowym tego typu w Polsce. Jest to idealne miejsce dla osób, które chcą poczuć prawdziwą prędkość w kontrolowanych, bezpiecznych warunkach. Oferuje nitkę o długości 3,6 kilometra, która w najwęższym miejscu ma aż 12 metrów szerokości. 

Już za rok ponownie miłośnicy mocnych, motoryzacyjnych wrażeń będą mogli zobaczyć, a niektórzy przekonać się na własnej skórze jak to jest usiąść za kierownicą legendarnego bolidu F1 i poczuć się jak Robert Kubica, Alexander Wurz czy Nico Rosberg. Entuzjastyczne reakcje uczestników zarówno odbywających jazdy bolidami, jak również oglądających legendarne maszyny wyścigowe pokazały, że warto realizować tego typu wydarzenia w Polsce. Dlatego entuzjaści mocnych wrażeń mogą już planować udział w Formula Drive – Poprowadź Bolid F1 w 2024 roku.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024