Silesion.PL

serwis informacyjny

Porsche pierwszym klientem eService na rynku słoweńskim

Porsche pierwszym klientem eService na rynku slowenskim

Porsche pierwszym klientem eService na rynku slowenskim

eService, lider polskiego rynku akceptacji kart płatniczych i największy agent rozliczeniowy w Europie Środkowo-Wschodniej rozpoczął działalność w Słowenii. Pierwszym klientem na nowym rynku jest Porsche Slovenija, które skorzysta z dostarczanych przez eService usług eCommerce i mCommerce. Zapewnią one obsługę płatności elektronicznych dla rozwiązania MOON Charge, służącego do obsługi ładowania samochodów elektrycznych. Usługi wybrane przez Porsche Slovenija są częścią kompleksowego rozwiązania stworzonego z partnerem technologicznym – dostawcą urządzeń ładujących, z którym eService od lat współpracuje w Polsce i na innych rynkach europejskich.

Rozpoczęcie działalności eService w Słowenii oznacza, że największy polski agent rozliczeniowy jest aktywny już 12 europejskich rynkach, na których prowadzi działalność pod marką własną oraz brandami należącymi do Grupy EVO Payments, której sam jest częścią.

Konsekwentny rozwój działalności zagranicznej zawdzięczamy nieprzerwanym inwestycjom w infrastrukturę informatyczną, innowacyjne technologie oraz najwyższe kompetencje naszych pracowników. Dzięki temu jesteśmy w stanie tworzyć i szybko wdrażać kompleksowe rozwiązania płatnicze, a następnie udostępniać je na atrakcyjnych warunkach klientom oraz partnerom biznesowym w całej Europie. Ważnym czynnikiem sukcesów eService jest też współpraca w Grupie EVO oraz międzynarodowe doświadczenie, które gromadzimy od chwili wejścia na pierwsze rynki zagraniczne, w 2014 roku – mówi Piotr Wiśniewski, Dyrektor Biura Rozwoju Klienta Strategicznego CEE w eService.

Rozwiązania dostarczone przez eService zapewnią użytkownikom stacji ładowania Porsche wygodne i bezpieczne rozliczenia za pobraną energię. Płatności będą realizowane przy pomocy aplikacji mobilnej oraz używanych w niej kart płatniczych – Visa, Mastercard, albo elektronicznych portfeli płatniczych – Apple Pay lub G Pay (Google Pay).

Obserwując zmiany zachodzące na rynku oraz rosnące oczekiwania użytkowników w zakresie komfortu ładowania samochodów elektrycznych, poszukiwaliśmy rozwiązania płatniczego, które zapewni oczekiwaną przez klientów jakość, a jednocześnie będzie można je szybko i łatwo zastosować w naszej usłudze MOON Charge. Rozwiązania zaproponowane przez eService spełniają te warunki, a przy tym nie wymagają wydawania specjalnych kart przedpłaconych, ani montowania terminali płatniczych do obsługi kart bankowych. Każdy klient może opłacić ładowanie korzystając z przyjaznej i łatwej w obsłudze aplikacji lub bramki internetowej ­­– mówi Dušan Lukič, New Mobility Project Leader w Porsche Słowenia.

Porsche Slovenija obsługuje już ponad 160 stacji ładujących na terenie całej Słowenii. Ponad 50. z nich, to stacje szybkiego ładowania prądem stałym. Docelowo liczba wszystkich obsługiwanych przez Porsche Slovenija stacji ładowania ma do końca 2023 roku przekroczyć 200 szt. Setki ich użytkowników używają aplikacji MOON Charge do ładowania swoich pojazdów elektrycznych.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024