Silesion.PL

serwis informacyjny

Ponad 900 młodych miłośników sportu na zawodach „Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich” w Lublinie i Częstochowie

Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie Czestochowa

Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie Czestochowa

Za nami dwie kolejne odsłony cyklu „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”. Tym razem ponad dziewięciuset młodych adeptów lekkiej atletyki rywalizowało w Częstochowie i Lublinie. W sumie we wrześniu odbędzie się szesnaście takich zawodów, a cykl zwieńczy wielki finał na obiektach warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. W zawodach biorą udział dzieci w wieku dziesięciu i jedenastu lat.

Wygląda to wszystko naprawdę fajnie. Dzieciaki mogą porywalizować ze sobą i mam nadzieję, że jakaś część z nich będzie uprawiać dalej lekkoatletykę i kto wie, może za dziesięć, czy piętnaście lat będą reprezentować nas na międzynarodowych imprezach. Podoba mi się organizacja, bo widać, że tu wszystko żyje i dzieciaki też są zadowolone – mówił obecny na zawodach w Lublinie Dominik Kopeć, brązowy medalista ostatnich mistrzostw Europy w sztafecie 4×100 metrów. Z kolei w Częstochowie z uczestnikami imprezy spotkali się byli reprezentanci Polski – biegaczka Zuzanna Radecka i specjalista w chodzie sportowym Jakub Jelonek.

W Lublinie świetnie spisał się młody skoczek wzwyż Stanisław Bobrzyk, który uzyskał wysokość 1,38 m, poprawiając swój rekord życiowy aż o trzynaście centymetrów!

title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>

Dawno nie startowałem na zawodach i trochę mi tego brakowało, więc zdecydowałem się na występ. Chłopaki też fajnie skakali, a my jesteśmy jeszcze młodzi wszyscy i mam nadzieję, że będziemy skakać coraz wyżej. Ten konkurs naprawdę fajnie się dla mnie ułożył. Wierzyłem, że skoczę wysokość metr trzydzieści, ale później już z niedowierzaniem patrzyłem na poprzeczkę. Fajnie, że udało się osiągnąć tak dobry wynik – mówił Bobrzyk.

Wszystkie zawody cyklu organizowane są na wzór dużych imprez dla profesjonalnych lekkoatletów, z odpowiednią oprawą audiowizualną. – Imprezy sportowe są uzupełnione o serię wydarzeń promujących i popularyzujących pozytywny wpływ sportu na fizyczny oraz psychiczny rozwój dziecka o nazwie „Strefa Młodego Olimpijczyka”, gdzie dzieci i młodzież mogą sprawdzić się w wybranych, uproszczonych konkurencjach lekkoatletycznych, ale także choćby w wiedzy na temat hymnu Polski – mówi Sebastian Chmara, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Szczególnym celem cyklu „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” jest bowiem kształtowanie postaw patriotycznych w tym szacunku do hymnu państwowego, godła, barw Rzeczypospolitej Polskiej i historii Polski.

title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>

Gdy się dowiedziałam, że sponsorami tych zawodów będą Polski Związek Lekkiej Atletyki, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki to wiedziałam, że coś dobrego z tego będzie. Mocno pracowaliśmy, by nagłośnić imprezę i zaprosić dzieci. Rozmawiałam też z nauczycielami, którzy są bardzo zadowoleni z tych zawodów. A najważniejsze jest, że dzieci są zadowolone – mówiła Urszula Jaros, organizatorka zawodów w Lublinie.

title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>

Projekt „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” realizowany jest przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Cykl imprez współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki, a projekt wspierają Fundacja Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych oraz Fundacja Lotto.

Jesteśmy na  Google News. Dołącz do nas i śledź  Silesion.pl  codziennie. Obserwuj Silesion.pl!


Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2025