Silesion.PL

serwis informacyjny

Wystartowały Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie! Blisko półtora tysiąca dzieci rywalizowało w Olsztynie, Wieliczce i Słupsku

Wystartowaly Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie Blisko poltora tysiaca dzieci rywalizowalo w Olsztynie fo tMarcinGadomski 008

Wystartowaly Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie Blisko poltora tysiaca dzieci rywalizowalo w Olsztynie fo tMarcinGadomski 008

Blisko półtora tysiąca uczestników wzięło udział w trzech pierwszych odsłonach cyklu „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”. Młodzi zawodnicy rywalizowali w zawodach eliminacyjnych w Wieliczce, Słupsku i Olsztynie. W sumie we wrześniu odbędzie się szesnaście takich zawodów, a cykl zwieńczy wielki finał na obiektach warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

W zawodach biorą udział dzieci w wieku dziesięciu i jedenastu lat. W dniu inauguracji projektu najwięcej, bo aż sześciuset młodych zawodników, wzięło udział w zawodach w Olsztynie.

Bardzo lubię spotkania z dziećmi, które chcą uprawiać sport. Program „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” to doskonały pomysł, bo jestem przekonany, że dzięki takim zawodom wiele dzieciaków złapie sportowego bakcyla, a nie można wykluczyć, że są wśród nich przyszli reprezentanci Polski – mówi Konrad Bukowiecki, czołowy polski kulomiot, który spotkał się z uczestnikami akcji w Olsztynie.

Młodzi zawodnicy rywalizowali także w Wieliczce i Słupsku. Młodzież z Małopolski miała okazję poznać reprezentantów Polski, m.in. Wiolettę Frankiewicz, Margaritę Koczanową, Klaudię Siciarz, Katarzynę Martynę i Michała Gorzkowicza. Z kolei w Słupsku dzieci odwiedzili mistrz Europy do lat 18 w biegu na 100 metrów Marek Zakrzewski i Tomasz Czubak, rekordzista Polski w biegu na 400 metrów i mistrz świata ze sztafety 4×400 metrów.

Naszym głównym celem jest zainteresowanie młodych ludzi uprawianiem lekkiej atletyki. Głęboko wierzę, że profesjonalnie zorganizowane zawody i jednocześnie obecność na nich byłych i obecnych gwiazd lekkiej atletyki sprawią, że przekonamy choćby część tych dzieci, iż warto na poważnie zająć się uprawianiem naszej pięknej dyscypliny – mówi Tomasz Majewski, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, w przeszłości dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą.

Obok rywalizacji sportowej, przy każdych zawodach zorganizowane są „Strefy Młodego Olimpijczyka”. – Poprzez akcję „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” chcemy pokazywać wpływ sportu na fizyczny oraz psychiczny rozwój dziecka. W ich trakcie dzieci i młodzież mogą sprawdzać się w uproszczonych konkurencjach lekkoatletycznych – dodaje wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Sebastian Chmara. Szczególnym celem cyklu „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” jest także kształtowanie postaw patriotycznych, w tym szacunku do hymnu państwowego, godła, barw Rzeczypospolitej Polskiej i historii Polski.

Projekt „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” realizowany jest przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Cykl imprez współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki, a projekt wspierają Fundacja Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych oraz Fundacja Lotto.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024