Silesion.PL

serwis informacyjny

Pomoc dla Ryszarda Stańka – srebrnego medalisty IO 1992 w Barcelonie

fot. zrzutka.pl/dlaryska

Ryszard Staniek, były piłkarz Górnika Zabrze, Legii Warszawa oraz reprezentant Polski w piłce nożnej, zdobył srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku. Niestety, w zeszłym roku Ryszard doznał udaru mózgu, co diametralnie zmieniło jego życie. Obecnie jest osobą niepełnosprawną ze znacznym stopniem niepełnosprawności, wymagającą ciągłej opieki i wsparcia osób trzecich przy wszystkich czynnościach życiowych.

Link do zweryfikowanej zrzutki: https://Zrzutka.pl/dlaryska

Gol Ryszarda Stańka w 76 minucie (22) w finale Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie 1992 r.

Ryszard Staniek nie ma czucia w obu nogach powyżej kostek, co skutkuje częstym traceniem równowagi i koniecznością pomocy przy poruszaniu się. Dodatkowo cierpi na bardzo słabe napięcie mięśniowe. Stracił całkowicie wzrok w lewym oku, a w prawym oku choroba postępuje, powodując coraz gorsze widzenie.

Aby poprawić jakość życia Ryszarda Stańka, niezbędne są środki na remont domu i przystosowanie go do potrzeb osoby niepełnosprawnej, zwłaszcza na remont łazienki. Wyrównanie terenu przed domem i położenie kostki brukowej są konieczne, aby można było bezpiecznie poruszać się chodzikiem czy wózkiem inwalidzkim. Stała rehabilitacja i leczenie są kluczowe dla poprawy jego stanu zdrowia i utrzymania obecnej kondycji. Ryszard marzy o posiadaniu wyższego i wygodnego samochodu, który umożliwiłby mu bezpieczne dojazdy na zabiegi i rehabilitację.

O pomocy dla pana Ryszarda pisze m.in. Przegląd Sportowy, Legia.com, GornikZabrze.pl, Roosevelta81.pl czy Sport.pl

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024