Silesion.PL

serwis informacyjny

Polska mistrzem świata w co dziesiątym kuponie w Fortunie

Maciej Nowak – szef bukmacherów w Fortuna zakłady bukmacherskie w wywiadzie dla Gazety Wyborczej

  • Piotr Wesołowicz: Kto, zdaniem , jest faworytem mundialu?

Maciej Nowak, szef bukmacherów Fortuna – Największe szanse według nas ma Brazylia – aż 17 proc. Za każdą postawioną złotówkę płacimy 5,5 zł.

  • Kogo obstawiają Polacy?

– Typują sercem. Na co dziesiątym kuponie z zakładem o to, kto zdobędzie mistrzostwo świata, klienci obstawili Polskę. Najczęściej stawiają jednak na Brazylię – w 30 proc. przypadków. Ciekawie przedstawiają się typy na mecze grupowe. Zdaniem naszych klientów niemal na pewno wygramy z Japonią (88 proc. zakładów) i Senegalem (72 proc.), gorzej będzie z Kolumbią (39 proc.). Bukmacherzy uważają inaczej. W meczu z Senegalem dajemy Polsce 40 proc. szans na wygraną, z Kolumbią 32 proc., a z Japonią 50 proc.

Maciej Nowak źródło: parkiet.pl
  • Kto najczęściej obstawia mecze?

– Zdecydowana większość to ci, którzy nie traktują gry jako źródła utrzymania. Myślę, że to ok. 90 proc. wszystkich graczy. To klienci, którzy obstawiają mecze dla dodatkowych emocji, przed np. meczem Ligi Mistrzów czy Ekstraklasy.

  • Jak grają Polacy?

– Średni zakład to ok. 15 zł. Klientów klasyfikujemy w wielu kategoriach, np. tych zamożnych, którzy w internecie obstawiają za naprawdę wysokie stawki, oraz tych, którzy w punktach wysyłają kupony o niskich stawkach, ale których ewentualna wygrana jest wysoka. Porównałbym ich do klientów, który od czasu do czasu zagrają w Lotto. Czyli wyślą kupon za kilka złotych, licząc, że wygrają miliony. W na jednym kuponie można obstawić nawet 50 zakładów. Wtedy często za 2 zł można wygrać nawet 600 tys. zł.

 

Cały wywiad przeczytacie na stronie Wyborcza.pl

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024