Silesion.PL

serwis informacyjny

Polska Hokej Liga na 8. miejscu w Europie! 

jkh w lidze mistrzow 1634301763 1763

jkh w lidze mistrzow 1634301763 1763

W obecnej edycji Ligi Mistrzów JKH GKS Jastrzębie zdobył aż siedem punktów. Dzięki temu Polska Hokej Liga znacznie awansowała w ligowym rankingu Champions Hockey League.

W grupie H Hokejowej Ligi Mistrzów JKH GKS Jastrzębie zajął 3. miejsce. Drużyna Roberta Kalabera nie awansowała do dalszej fazy, ale zdobyła aż 7 punktów. Ten dorobek ekipa Roberta Kalabera zdobyła, dwukrotnie wygrywając z Frisk Asker (4:3 i 7:3) oraz przegrywając w rzutach karnych z HC Bolzano (2:3).

Dzięki bardzo dobremu występowi jastrzębian, Polska Hokej Liga awansowała w ligowym rankingu z 12. miejsca na 8. pozycję! To najwyższa pozycja PHL w rankingu Hokejowej Ligi Mistrzów w historii. Naszą ligę wyprzedza tylko sześć najsilniejszych lig w Europie – szwedzka, szwajcarska, ICE Hockey League (Austria/Włochy), niemiecka, fińska i czeska oraz ekstraklasa francuska.

Dzięki zwycięstwom JKH z norweskim Frisk Asker, PHL wyprzedziła ligę norweską, słowacką, z Wielkiej Brytanii i białoruską. Ranking ligowy Hokejowej Ligi Mistrzów jest tworzony na podstawie wyników z czterech ostatnich sezonów tych rozgrywek. Biorąc pod uwagę wyłącznie obecne rozgrywki 2021/22 Polska jest również na 8. miejscu, na dodatek ex aequo z Czechami!

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author