Silesion.PL

serwis informacyjny

Polsat kupił prawa do transmisji hokejowych Mistrzostw Świata Elity do 2029

Polsat kupil prawa do transmisji hokejowych Mistrzostw Swiata Elity do 2029

Polsat kupil prawa do transmisji hokejowych Mistrzostw Swiata Elity do 2029

Telewizja Polsat pokaże przyszłoroczne Mistrzostwa Świata Elity z udziałem reprezentacji Polski, która, po 22 latach przerwy, zagra w gronie najlepszych hokejowych drużyn globu. Nadawca zakupił na wyłączność prawa do transmisji sześciu następnych edycji tego turnieju, w latach 2024-2029.

W poprzednim tygodniu w Nottingham reprezentacja Polski w wielkim stylu awansowała do Mistrzostw Świata Elity, które odbędą się w maju 2024 roku w Ostrawie i Pradze. W Wielkiej Brytanii w Mistrzostwach Świata Dywizji IA podopieczni Roberta Kalabera pokonali Litwą 7:0, przegrali z Wielką Brytanią 4:5 po dogrywce oraz wygrali z Włochami 4:2, Koreą Południową 7:0 i Rumunią 6:2. Drużyna uplasowała się na drugim, premiowanym awansem miejscu. W przyszłym roku, po 22 latach przerwy, Biało-Czerwoni zagrają w Elicie. Wszystkie mecze tego turnieju oraz kolejnych, aż do 2029 roku, transmitowane będą w kanałach z rodziny Polsatu Sport.

Prace nad pozyskaniem praw do Mistrzostw Świata IIHF w latach 2024 – 2029 rozpoczęliśmy jakiś czas temu. Fakt, że już w pierwszej transmitowanej przez nas edycji wystąpi Reprezentacja Polski, traktujemy jako dobry prognostyk dla całej wieloletniej umowy i będziemy trzymać kciuki za to, by Biało-Czerwoni rywalizowali z elitą co roku – cytuje Polsat w komunikacie prasowym Mariana Kmitę, Dyrektora ds. Sportu Telewizji Polsat.

Mistrzostwa Świata Elity odbędą się w dniach 10-26 maja 2024 roku w Ostrawie i Pradze. – Kibice w Polsce chcą oglądać hokej na lodzie, który jest bardzo dynamicznym i widowiskowym sportem. Im więcej transmisji naszej ukochanej dyscypliny w telewizji, tym lepiej dla rozwoju hokeja w kraju – zaznacza Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Do jakiej grupy trafią Polacy oraz z kim będą rywalizować w Czechach, dowiemy się wstępnie pod koniec maja, po zakończeniu tegorocznych MŚ Elity. Ostateczny terminarz zostanie zatwierdzony na Kongresie IIHF (Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie), który odbędzie się w dniach 5-7 października 2023 roku w portugalskiej miejscowości Vilamoura.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024