Silesion.PL

serwis informacyjny

Henryk Gruth, legendarny hokeista reprezentacji Polski: Szwajcarzy już nie będę się z nas śmiać

Henryk Gruth legendarny hokeista reprezentacji Polski Szwajcarzy juz nie bede sie z nas smiac

Henryk Gruth legendarny hokeista reprezentacji Polski Szwajcarzy juz nie bede sie z nas smiac

Henryk Gruth, legendarny hokeista reprezentacji Polski, konsultant ds. szkolenia Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, z zadowoleniem przyglądał się grze reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata Elity w Nottingham. Biało-Czerwoni w znakomitym stylu wywalczyli awans do turnieju, pokonując Włochy i Rumunię. Według Grutha, polscy zawodnicy spisali się wybornie, a najlepiej zaprezentowali się w starciu z Włochami, bardzo mocnym zespołem.

Szwajcarzy często droczyli się ze mną, pytając, w której dywizji gra Polska. Teraz głośno i dobitnie odpowiadam: Gramy w Elicie! – mówi Henryk Gruth, legendarny hokeista reprezentacji Polski, konsultant ds. szkolenia Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Gruth podkreślił, że Robert Kalaber, trener drużyny, idealnie przygotował zespół na turniej, a polscy zawodnicy pełnili odpowiednie role i grali z dużą dyscypliną. Zdaniem Grutha, imponująca gra polskiej drużyny w przewadze, gdzie mieli skuteczność na rekordowym poziomie blisko 65 procent, pokazała, że Polski hokej idzie do przodu.

Gruth porównał momentami grę reprezentacji Polski do naszej drużyny z Igrzysk Olimpijskich w Calgary z 1988 roku oraz z Mistrzostw Świata grupy B w Canazei, gdzie byliśmy bardzo waleczni i pokazaliśmy dobry hokej. Zdaniem Grutha, Polska może osiągnąć dobre wyniki w starciach z Węgrami, Francją, Danią czy Słowenią, ale kluczowe będzie uniknięcie kontuzji przez czołowych graczy oraz rozwój młodzieży.

Gruth, który pracował przez wiele lat jako trener w szwajcarskich klubach, z zadowoleniem przyglądał się grze polskiej drużyny w Nottingham. Według niego, szwajcarscy hokeiści często pytali go, w której dywizji gra Polska, a teraz Gruth może głośno i dobitnie odpowiedzieć: Gramy w Elicie! Raeto Raffainer, były zawodnik Grutha i jego stały kontakt, bardzo pochwalił grę polskiej drużyny podczas Mistrzostw Świata Elity.

Polacy zagrają w Mistrzostwach Świata Elity w Ostrawie i Pradze w 2024 roku, a zdaniem Grutha, mają szanse na utrzymanie w gronie najlepszych drużyn globu. Gruth podkreślił, że chociaż polska drużyna nie jest na czele światowej czołówki, to możemy osiągnąć dobre wyniki i rozwijać młodzież. Grupa zawodników, którzy nie grali w Nottingham, tacy jak Aron Chmielewski, Filip Komorski, Maciej Urbanowicz czy Marcin Horzelski, prezentują dobry poziom i mają szansę pomóc drużynie.

Bardzo ważne jest także zachęcanie młodych ludzi do uprawiania sportów, w tym hokeja na lodzie. Polski Związek Hokeja na Lodzie, wraz z takimi sukcesami reprezentacji, ma szansę na przyciągnięcie większej liczby młodych adeptów tego sportu i na rozwijanie hokeja na lodzie w Polsce. Współpraca z doświadczonymi i utytułowanymi trenerami, jak Henryk Gruth, może tylko przyczynić się do tego, że polski hokej na lodzie będzie się rozwijał i osiągał coraz większe sukcesy na arenie międzynarodowej.

Niewątpliwie, awans reprezentacji Polski do Mistrzostw Świata Elity to ogromny sukces, który nie tylko cieszy kibiców, ale także buduje pozytywny wizerunek polskiego sportu. Może to być także impuls dla innych dyscyplin sportowych, aby pracować na rozwój i osiąganie coraz większych sukcesów.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024