Policjanci na Śląsku przejęli podrobki odzieży światowych marek
Śląscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, we współpracy z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego, przeprowadzili udaną akcję mającą na celu zwalczanie przestępczości gospodarczej. W trakcie działań na jednym z targowisk w powiecie częstochowskim, zatrzymano pięcioro obywateli Bułgarii, którzy wprowadzali do obrotu podrobioną odzież znanych marek. Zabezpieczono aż 2200 sztuk takich podróbek, o wartości rynkowej oszacowanej na 550 tysięcy złotych.
Śląscy policjanci prowadzą systematyczne działania, skupiając się na zwalczaniu przestępczości gospodarczej. Dzięki skrupulatnemu zbieraniu informacji i wnikliwej analizie danych, wielu przestępców zostaje ujętych. Bazując na takich ustaleniach, funkcjonariusze zorganizowali akcję na jednym z targowisk w powiecie częstochowskim, wspólnie z policjantami z Częstochowy i Myszkowa oraz funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego.
Efektem przeprowadzonych działań była zatrzymanie pięciu obywateli Bułgarii – czterech mężczyzn w wieku od 16 do 45 lat oraz 35-letniej kobiety. Grupa ta wprowadzała do obrotu odzież, na której znajdowały się podrobione znaki towarowe światowych marek. Policjanci zabezpieczyli aż 2200 sztuk takiej podróbki. Oryginalne ubrania o takiej samej liczbie sztuk miałyby wartość 550 tysięcy złotych na rynku.
Zatrzymanym grozi teraz odpowiedzialność prawna za wprowadzenie do obrotu podrobionych towarów. Za to przestępstwo mogą oni stanąć przed sądem, a kara może wynieść nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.
Policja apeluje do społeczeństwa, aby zachować szczególną ostrożność i rozwagę podczas zakupów, zwłaszcza w przypadku odzieży lub innych produktów oznaczonych logo znanych marek. Aby uniknąć zakupu podróbki, warto zwracać uwagę na cenę, jakość wykonania logo, opakowanie oraz miejsce, w którym produkt jest oferowany. Niska cena i brak oryginalnych opakowań powinny wzbudzić naszą czujność i być sygnałem alarmowym, że możemy mieć do czynienia z podróbką. Zakupy na nieznanych stronach internetowych czy na bazarach mogą być ryzykowne, dlatego zawsze warto sprawdzać wiarygodność sprzedawcy oraz pochodzenie oferowanych produktów. Pamiętajmy, że kupując podróbkę, nie tylko szkodzimy oryginalnym producentom, ale też narażamy się na ryzyko zakupu niskiej jakości i potencjalnie niebezpiecznego produktu. Dlatego warto być czujnym i dokładnie sprawdzać, co kupujemy.
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).