Silesion.PL

serwis informacyjny

Półfinały Polskiej Hokej Ligi: We wtorek śląska batalia w Tychach

Polfinaly Polskiej Hokej Ligi We wtorek slaska batalia w Tychach

Polfinaly Polskiej Hokej Ligi We wtorek slaska batalia w Tychach

We wtorek, 22 marca na Stadionie Zimowym w Tychach gospodarze zmierzą się z GKS Katowice. To trzecie starcie półfinałowe. Mecz rozpocznie się o godz. 18 i będzie transmitowany na platformie www.polskihokej.tv.

W tej parze w rywalizacji do czterech zwycięstw jest remis 1-1. W poprzednim tygodniu dwa spotkania odbyły się na lodowisku Satelita w Katowicach.

W piątek GieKSa, mistrz sezonu zasadniczego, wygrał 2:0. Bohaterami katowiczan byli Mateusz Michalski i Grzegorz Pasiut, strzelcy goli. W sobotę lepsi okazali się goście, którzy wygrali dzięki dobrej grze w końcówce trzeciej tercji oraz złotej bramce w dogrywce Bartłomieja Jeziorskiego. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla tyszan.

W sezonie 2021/22 tyszanie dwukrotnie gościli drużynę z Katowic i za każdym razem wygrali. – Liczymy na żywiołowy doping naszych kibiców. Spodziewamy się niesamowitej atmosfery, która dodatkowo zmobilizuje nas do efektywnej gry. Nasz cel jest niezmienny od lat i jest to mistrzostwo Polski – mówił Bartłomiej Pociecha na stronie oficjalnej GKS Tychy. W Katowicach liczą m.in. na Patryk Krężołka, który jest wiceliderem klasyfikacji kanadyjskiej play-off. Napastnik GieKsy ma na koncie 5 goli i 4 asysty.

Półfinał PHL (do 4. zwycięstw)

22 marca, wtorek

GKS TYCHY – GKS KATOWICE, godz. 18:00

Stan rywalizacji: 1-1

Pozostałe spotkania

  • Mecz nr 4, 23 marca, GKS Tychy – GKS Katowice, godz. 18:00
  • Mecz nr 5, 26 marca, GKS Katowice – GKS Tychy

Ewentualnie

  • Mecz nr 6, 28 marca: GKS Tychy – GKS Katowice
  • Mecz nr 7, 30 marca: GKS Katowice – GKS Tychy

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024