Silesion.PL

serwis informacyjny

Półfinały Polskiej Hokej Ligi: Tyszanie pewnie pokonali GieKSę

Polfinaly Polskiej Hokej Ligi Tyszanie pewnie pokonali GieKSe

Polfinaly Polskiej Hokej Ligi Tyszanie pewnie pokonali GieKSe

Trzeci mecz półfinałowy play-off prowadzony był w Tychach pod dyktando miejscowych. Tyszanie pokonali GKS Katowice 6:2. W rywalizacji do czterech zwycięstw Trójkolorowi prowadzą 2-1. W środę kolejne starcie na Stadionie Zimowym.

Minął zaledwie kwadrans wtorkowego spotkania, a miejscowi już prowadzili 4:0. Tyszanie zdobywali kolejne bramki i przychodziło im to z łatwością. Do siatki trafiali kolejno Radosław Galant, Jean Dupuy, Alexander Szczechura i Maciej Wróbel. W trzeciej tercji świetnie spisał się Grzegorz Pasiut. Hokeista, który nosi pseudonim profesor, wziął grę w ataku na swoje barki i dwukrotnie zaskoczył miejscowego bramkarza, wykorzystując grę w przewagach. W drugiej odsłonie na listę strzelców wpisał się jeszcze zawodnik GKS Tychy Denis Sergushkin. W ostatnich sekund spotkania krążek do pustej bramki skierował Jean Dupuy, wykorzystując to, że katowiczanie grali bez bramkarza. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 6:2. W środę kolejne starcie na Stadionie Zimowym.

Jutro odbędzie się także mecz numer trzy w drugiej parze. Do rywalizacji wrócą hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim i JKH GKS Jastrzębie. W tej parze po dwóch spotkaniach prowadzi drużyna z Oświęcimia 2-0. Mecz zostanie rozegrany na lodowisku Jastor.

Mecze półfinałowe są transmitowane na platformie www.polskihokej.tv.

Półfinał PHL (do 4. zwycięstw)

22 marca, wtorek

  • GKS TYCHY – GKS KATOWICE 6:2 (4:0, 1:2, 1:0)

Galant 4, Dupuy 6, Szczechura 15, Wróbel 16, Sergushkin 38, Dupuy 60 – Pasiut 21, 36

Stan rywalizacji: 2-1

Pozostałe spotkania

  • Mecz nr 4, 23 marca, GKS Tychy – GKS Katowice, godz. 18:00
  • Mecz nr 5, 26 marca, GKS Katowice – GKS Tychy

Ewentualnie

  • Mecz nr 6, 28 marca: GKS Tychy – GKS Katowice
  • Mecz nr 7, 30 marca: GKS Katowice – GKS Tychy

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024