Półfinały Polskiej Hokej Ligi. GieKSa zrewanżowała się Cracovii

Polfinaly Polskiej Hokej Ligi. GieKSa zrewanzowala sie Cracovii

W piątek, 10 marca odbył się drugi mecz półfinałowy Polskiej Hokej Ligi pomiędzy Comarch Cracovią a GKS Katowice. Tym razem lepsi byli obrońcy tytułu mistrzowskiego. W dogrywce złotego gola strzelił Hampus Olsson. W serii do czterech zwycięstw jest remis 1-1. W sobotę do rywalizacji przystępują Tauron Re-Plast Unia Oświęcim i GKS Tychy. Spotkanie w Oświęcimiu rozpocznie się o godz. 18. Transmisja na platformie polskihokej.tv.

W czwartek mistrz sezonu zasadniczego pokonał u siebie GieKSę 5:2, a kluczowa była trzecia tercja wygrana przez gospodarzy 3:0. Katowiczanie wyciągnęli wnioski z tej porażki. Po 40. minutach prowadzili 1:0 po bramce Grzegorza Pasiuta. Krakowianie atakowali, ale byli nieskuteczni, zdołali jednak wyrównać. W dogrywce złotego gola strzelił Hampus Olsson. Kolejne spotkania tej pary w poniedziałek i wtorek w Satelicie.

W drugiej parze Tauron Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się z GKS Tychy. Początek  rywalizacji w sobotę. W tym sezonie w bezpośrednich starciach zdecydowanie lepiej radzą sobie Ślązacy. Z pięciu meczów ligowych tyszanie tylko jeden przegrali. Na dodatek pod koniec grudnia poprzedniego roku na lodowisku w Oświęcimiu pokonali gospodarzy w finale Pucharu Polski.