Półfinały Polskiej Hokej Ligi. Cracovia pokonała GieKSę 5:2

Polfinaly Polskiej Hokej Ligi. Cracovia pokonala GieKSe

W czwartek, 9 marca rozpoczęły się półfinały Polskiej Hokej Ligi. Comarch Cracovia, mistrz sezonu zasadniczego, zmierzył się z GKS Katowice, obrońcą tytułu mistrzowskiego. Pasy odniosły zwycięstwo 5:2, a kluczowa była ostatnia odsłona, w której miejscowi zdobyli cztery bramki. Kolejny mecz, numer dwa, odbędzie się w piątek o godzinie 18:30. Spotkanie będzie transmitowane na platformie polskihokej.tv.

Przed meczem, gracz katowickiej drużyny, Mateusz Bepierszcz, przekonywał, że po siedmiu ciężkich meczach z JKH on i jego koledzy nie odczuwają zmęczenia. W piątek Ślązacy walczyli bardzo zaciekle przez dwie tercje. Po 40 minutach wynik był wyrównany, 1:1. Bramkę dla miejscowych strzelił Patryk Wronka, który w poprzednim sezonie świętował mistrzostwo Polski razem z katowickim zespołem. Wyrównał Fin, Teemu Pulkkinen, który zaskoczył bramkarza Cracovii uderzeniem z backhandu. Trzecia odsłona należała jednak już do drużyny prowadzonej przez Rudolfa Rohaczka. Krakowianie strzelili aż cztery gole i pewnie wygrali 5:2.

W drugiej parze Tauron Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się z GKS Tychy. Początek tej rywalizacji w sobotę.