Silesion.PL

serwis informacyjny

Polako z Legii Warszawa triumfuje w trzeciej edycji Ekstraklasa Games!

Dziesiątki emocjonujących spotkań, najlepsi zawodnicy w kraju i w końcu wszystko stało się jasne. Triumfatorem trzeciego sezonu Ekstraklasa Games został Gracjan “Polako” Gołębiewski. W wielkim finale reprezentant Legii Warszawa pokonał Kamila “Riptorka” Soszyńskiego z Jagiellonii Białystok.

W trakcie Finałów Sezonu Ekstraklasa Games podziwialiśmy w akcji ośmiu najlepszych zawodników wyłonionych wcześniej w rozgrywkach Ekstraklasa Games Pro oraz Ekstraklasa Games Open by Guseppe. Trwające od początku grudnia zmagania dla profesjonalistów co tydzień dostarczały widzom ogromnych emocji na antenie TVP Sport oraz na platformach streamingowych. Ostatecznie awans na Finały Sezonu zapewniło sobie sześciu zawodowców, a stawkę uzupełniło dwóch amatorów reprezentujących Śląsk Wrocław oraz Górnik Zabrze.

Za nami trzeci, ale zarazem najbardziej intensywny sezon w historii turnieju Ekstraklasa Games. Łącznie odbyło się aż 20 transmisji na antenie TVP Sport, co jest rekordem wszystkich dotychczasowych edycji – powiedział Marcin Mikucki, Dyrektor Komunikacji, Marketingu i Sprzedaży Ekstraklasy S.A. – Turniej rozwija się z roku na rok pod każdym względem. Także pod kątem partnerów, którym bardzo chciałbym podziękować za to, że byli z nami w trakcie tej trzeciej edycji. W tym sezonie mieliśmy aż siedmiu oficjalnych partnerów, czyli o czterech więcej niż przed rokiem i każdy z nich miał swój udział w zwiększeniu atrakcyjności tegorocznego turnieju.

W całej edycji wzięło udział 32 profesjonalistów, ale i ponad 6 tysięcy amatorów, z których jeden – Kacper “Kapi98PL” Piszczek ze Śląska – doszedł do finału na konsoli PlayStation. Taka formuła turnieju pozwala zaistnieć zarówno doświadczonym zawodnikom, jak i graczom, którzy dopiero marzą o rozpoczęciu profesjonalnej kariery esportowca.

Rozstrzygające zmagania trzeciego sezonu Ekstraklasa Games odbyły się w dniach 22-23 marca, a wszystkie mecze były transmitowane na żywo m.in. na antenie TVP Sport oraz na kanałach social media TVP Sport, Ekstraklasy i klubów. Najlepszy na platformie PlayStation okazał się Kamil “Riptorek” Soszyński, który najpierw rozprawił się z Maksymilianem “zalewskyy” Zalewskim z Warty Poznań, a następnie – w finale konsoli – wygrał z Kacprem “Kapi98PL” Piszczkiem ze Śląska Wrocław. Zwycięstwo na platformie Xbox zapewnił sobie za to Gracjan “Polako” Gołębiewski, który na swojej drodze rozprawił się z Maciejem “Invio” Bronowskim reprezentującym barwy Górnika Zabrze, a potem wygrał po niezwykle zaciętym spotkaniu z Piotrem “Piterkiem” Kochanem z Jagiellonii Białystok.

W wielkim finale obu konsol, w którym zmierzyli się reprezentanci Jagiellonii Białystok oraz Legii Warszawa, lepszy okazał się Gracjan “Polako” Gołębiewski. Zawodnik stołecznego klubu najpierw zwyciężył w meczu na platformie PlayStation, a potem dopiął swego wygrywając na konsoli Xbox. Oba spotkania należały do niezwykle zaciętych, a późniejszy triumfator zagwarantował sobie tytuł w ostatnich minutach obu meczów.

Łączna pula nagród trzeciego sezonu Ekstraklasa Games wyniosła 66 tysięcy złotych, z czego 20 tysięcy było stawką Finałów Sezonu. Ponadto, najlepsi zawodnicy rywalizowali również o możliwość gry na Global Series Play-offs, które są przedsionkiem Mistrzostw Świata FIFA 21. Awans ten zapewnił sobie triumfator rozgrywek, Gracjan “Polako” Gołębiewski, a także wicemistrz, Kamil “Riptorek” Soszyński i drugi z zawodników Jagiellonii, Piotr “Piterek” Kochan.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author