Silesion.PL

serwis informacyjny

Polacy wygrywają Baltic Challenge Cup!

Hokejowa reprezentacja Polski

Hokejowa reprezentacja Polski

Reprezentacja Polski po zwycięstwie z Estonią wygrała turniej Baltic Challenge Cup.

W czwartek, 11 listopada w Tallinie rozpoczął się Turniej Baltic Challenge Cup. W Estonii startuje drużyna, w której jest wielu debiutantów. W reprezentacji są m.in. 21-letni Jakub Bukowski, 20-letni Michał Naróg i 19-letni Karol Biłas. – W Estonii nasza odmłodzona kadra będzie walczyć o zwycięstwo – deklarował selekcjoner Robert Kalaber.

W Święto Niepodległości Kadra Narodowa Seniorów pokonała Litwę aż 11:3. Dzień później pokonaliśmy Łotwę 8:4, ale to sobotni mecz z Estonią miał zdecydować, kto wygra turniej. Nasi reprezentanci niemal od samego początku meczu z Estonią mieli przewagę. Na pierwszego gola trzeba było jednak czekać do 10 minuty, kiedy do siatki trafił Wałęga. Prowadzenie dwie minuty później podwyższył Krężołek, a chwilę później Dziubiński. Bramkę na 4:0 zdobył Sawicki. 

Druga tercja to tylko potwierdzenie przewagi Polaków. Bramki Dziubińskiego, Kamienieu oraz Tyczyńskiego, a w ostatniej tercji Bukowskiego przypieczętowały zwycięstwo w całym turnieju. 

Estonia – Polska 1:8 (0:4, 0:3, 1:1)

Polska: Kieler – Wajda, Jaśkiewicz; Dziubiński, Wałęga, Łyszczarczyk – Kamienieu, Bizacki; Sawicki, Paś, Zygmunt – Zieliński, A. Jaworski; Bukowski, Tyczyński, Krężołek – Biłas, Naróg; Wróbel, Jarosz, Paszek.

Trener: Róbert Kaláber.  

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024