Silesion.PL

serwis informacyjny

Trener hokejowej reprezentacji Polski kobiet: Zapisać się na kartach historii

Trener hokejowej reprezentacji Polski kobiet Zapisac sie na kartach historii

Trener hokejowej reprezentacji Polski kobiet Zapisac sie na kartach historii

Już w czwartek w czeskim Chomutowie Hokejowe Orlice rozpoczną zmagania w Turnieju Finałowym Kwalifikacji Kobiet do Igrzysk Olimpijskich. Mecz z Węgierkami rozpocznie się o godz. 12:00 i będzie transmitowany w TVP Sport. – Węgierki grają w stylu kanadyjskim, czyli strzał na bramkę i szukanie swojej szansy w dobitkach  – mówi Ivan Bednar.

Wzmocnione mentalnie

Biało-Czerwone dostały się do ostatecznej batalii o igrzyska, wygrywając Turniej Prekwalifikacyjny, który w dniach 7-10 października odbył się na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu. Biało-Czerwone wygrały wszystkie trzy mecze, pokonały Turcję 12:0, Meksyk 8:1 i Holandię 3:2. – Takie spotkania, jak również mecze w ramach EWHL, wzmacniają dziewczyny mentalnie. Jako drużyna robimy postępy i to cieszy a jestem zdania, że zespół jest tak silny, jak jego najsłabsze ogniwo – mówi trener Ivan Bednar.

W kanadyjskim stylu

W czwartek, 11 listopada, na inaugurację Turnieju Finałowego Kwalifikacji Biało-Czerwone (19. miejsce w rankingu światowym) walczyć będą z Węgierkami (10.). – Rywalki grają w stylu kanadyjskim, strzał na bramkę i szukanie swojej szansy w dobitkach. Zrobiły ostatnio duży postęp. Wiąże się to w głównej mierze z zabezpieczeniem i stabilnością finansową – wyjaśnia szkoleniowiec. W Chomutowie w drużynie rywalek mają wystąpić dwie naturalizowane hokeistki: Amerykanka Hayley Williams i Kanadyjka Taylor Baker.

Trudne rywalki

W sobotę rywalkami Hokejowych Orlic będą Czeszki (7. miejsce w rankingu światowym). – To najsilniejsza drużyna, grająca kombinacyjny hokej – ocenia Bednar. W niedzielę na zakończenie Turnieju Biało-Czerwone zagrają z Norweżkami (13. miejsce w rankingu światowym). – To z kolei zespół, który prezentuje fizyczny hokej – dodaje trener Polek.

Atutem atak

Na co będzie stać naszą reprezentację? – Na pewno każda zawodniczka będzie walczyła i wspierała swoją koleżankę. Naszym atutem jest gra w ataku, ale musimy grać z większą koncentracją w obronie – przyznaje szkoleniowiec, który w Bytomiu mówił, że chce z drużyną zmienić historię kobiecego hokeja. – Piszemy już tę historię, bo zespół zdobył pierwszy brązowy medal w Dywizji IB w 2019 roku, awansował do finałowej walki o Igrzyska oraz zajmuje 19. pozycję na świecie. Teraz mamy szanse, aby dalej zapisać się na kartach historii a po turnieju będziemy skupiać się na Mistrzostwach Świata Dywizji IB, które odbędą się w Katowicach – dodaje Bednar.

Rozpiska turnieju w Chomutowie

Czwartek, 11 listopada

  • Polska – Węgry, godz. 12:00
  • Czechy – Norwegia, godz. 16:00

Sobota, 13 listopada

  • Polska – Czechy, godz. 16:00
  • Węgry – Norwegia, godz. 20:00

Niedziela, 14 listopada

  • Czechy – Węgry, godz. 16:00
  • Norwegia – Polska, godz. 20:00

Mecze Polek będą transmitowane w TVP Sport

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024