Silesion.PL

serwis informacyjny

Podwyżki na autostradach – z Autopay wciąż taniej [KOMENTARZ]

Od kwietnia planowane są kolejne podwyżki za przejazd autostradą A4 (Katowice – Kraków). W związku z tą informację, pozwalam sobie podesłać krótki komentarz przedstawiciela Autopay – systemu płatności automatycznych funkcjonującego na prywatnych i państwowych autostradach.

Kryzys surowcowy dał się we znaki niemal wszystkim branżom, a rosnąca inflacja nie pozostała bez wpływu na koszty obsługi logistycznej. Zmusiła do szukania oszczędności, inteligentnego zarządzania ruchem czy zastosowania technologii optymalizujących koszty przemieszania się. Wykorzystanie systemów automatyzujących płatności za przejazdy autostradowe jest jednym ze sposobów optymalizowania kosztów, ponieważ dzięki płatnościom elektronicznym kierowcy wciąż mogą liczyć na rabat w wysokości 2 zł na autostradzie A4.

Autopay pozwala kierowcom zachować koszty przejazdu na najniższym dostępnym poziomie. Według naszych danych, płatności automatyczne na polskich autostradach odpowiadają obecnie za nawet 40 proc. wszystkich opłat za przejazd, a udział aplikacji Autopay, w ogóle płatności automatycznych na niektórych odcinkach autostrad, przekracza 90 proc. Z aplikacji Autopay korzysta obecnie prawie 2 mln użytkowników. Liczba ta niemal się podwoiła w ciągu roku. Spodziewamy się dalszego zainteresowanie taką formą rozliczeń za przejazdy. Zarówno ze względu na wygodę, jak i – naturalnie – oszczędności.

Miłosz Kurzawski, Board Member Autopay Mobility

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze