Silesion.PL

serwis informacyjny

Podsumowanie ferii zimowych w Katowicach

Laserowe potyczki fot. KAW

Zimowe ferie to czas radości, zabawy i aktywności na świeżym powietrzu i nie tylko. W tym roku katowicki MOSiR zorganizował feriadę, która dostarczyła mieszkańcom regionu wielu niezapomnianych chwil rozrywki i sportowej aktywności, a Katowickie Baseny biły rekordy w liczbie osób ich odwiedzających.

Działając z pasją i zaangażowaniem, stawiamy sobie za cel nie tylko dostarczanie rozrywki, ale także motywację do aktywnego spędzania czasu. Wierzymy, że nasze inicjatywy, takie jak MOSiRowa feriada, nie tylko integrują społeczność, ale również uczą odkrywać radość  z zimowych aktywności, inspirując do zdrowego trybu życia  – mówi Daniel Muc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach.

MOSiRowa feriada – Święto zimowej aktywności z MOSiR Katowice

Jednym z głównych punktów programu ferii była rywalizacja na lodzie. Profesjonalni instruktorzy prowadzili zajęcia z nauki jazdy na łyżwach na lodowisku na rynku oraz w Murckach. Codzienna dostępność lodowisk stworzyła doskonałą okazję dla mieszkańców, aby doskonalić swoje umiejętności na tafli lodowej. Ta forma rekreacji cieszyła się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

W inaugurację ferii wplątało się rodzinne morsowanie z MOSiR Katowice, odbywające się w malowniczej Dolinie Trzech Stawów. Oprócz kąpieli w zimowej wodzie, uczestnicy mieli okazję skorzystać z wielu atrakcji na campingu 214. Sala gier i zabaw była miejscem, gdzie zarówno mali, jak i duzi mogli bawić się przy planszówkach, grach karcianych, piłkarzykach czy też zanurzyć się w wirtualnym świecie PlayStation.

Laserowy paintball i gimnastyka artystyczna

Niezaprzeczalnym hitem ferii były także laserowe potyczki. LaserTag – sport zespołowy przypominający popularne gry typu Paintball czy ASG – przyciągnął wielu entuzjastów. Gracze otrzymywali repliki laserowe oraz opaski z czujkami, a specjalnie przygotowana arena z dmuchanymi przeszkodami zapewniała dynamiczną i ekscytującą rozgrywkę. To nietypowa forma aktywności, która nie tylko dostarczała emocji, ale również sprzyjała zdrowemu ruchowi i rywalizacji.

W miejskich obiektach odbywały się również zajęcia z gimnastyki artystycznej, prowadzone przez UKS Katowice, UKS Carramba i UKS Dąb, w których udział wzięło ponad sto osób. Dzieci miały okazję uczyć się, jak utrzymać prawidłową postawę oraz rozwijać sprawność fizyczną. Zajęcia dla dzieci od 4. roku życia, organizowane przez UKS Katowice, obejmowały rozciąganie, mostki i szpagaty, wykonywane w rytmie muzyki przy użyciu skakanki, piłki, wstążki oraz obręczy. Podczas ćwiczeń prowadzonych przez UKS Carramba, dzieci miały okazję doskonalić przewroty, gwiazdy, szpagaty, a także poznawać elementy baletu i tańca współczesnego. Z kolei UKS Dąb oferował zajęcia rekreacyjno-sportowe na podstawowym poziomie.

Tor ninja na Katowickich Basenach

Warto wspomnieć o torze przeszkód, udostępnionym na Katowickich Basenach dla potrafiących pływać młodzików. Tor był dostępny przez trzy tygodnie, po jednym tygodniu na każdym z basenów, czyli Basenie Burowiec, Basenie Brynów i na końcu Basenie Zadole. W ramach zakupionego biletu z atrakcji mogły korzystać dzieci i młodzież do 18. roku życia. Tor o długości 18 metrów składał się z różnego rodzaju przeszkód i platform, m.in. kozła, pajęczyny czy zjeżdżalni. Na uwagę zasługuje liczba odwiedzających Katowickie Baseny. Od 29 stycznia do 11 lutego wszystkie trzy obiekty odwiedziło 38 428 klientów. Dla porównania rok temu baseny w tym okresie odwiedziło 34 240 osób. Ostatni dzień ferii, czyli niedziela 11.02, był dla Basenu Burowiec rekordowy, ponieważ w ten dzień odwiedziło go 1 549 osób.

Katowice pokazują, że zimowe ferie to nie tylko czas lenistwa, lecz także doskonała okazja do wspólnej zabawy, nauki nowych umiejętności i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dzięki różnorodnym propozycjom, od nauki łyżwiarstwa po laserowe potyczki, każdy znalazł coś dla siebie, co sprzyjało integracji społeczności lokalnej oraz aktywnemu trybowi życia. Przecież ferie zimowe mogą być nie tylko relaksem, ale również okazją do zdrowej rywalizacji i wspólnej zabawy.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024