Silesion.PL

serwis informacyjny

PKP Intercity: wakacyjny rozkład jazdy dla województwa śląskiego

Specjalne połączenia na okres letni do Świnoujścia, wydłużone trasy pociągów do Ustki czy Zakopanego oraz 12 par pociągów, które obsłużą Bielsko Białą. PKP Intercity przedstawia swoją ofertę w letniej korekcie rozkładu jazdy dla województwa śląskiego.

W okresie wakacyjnym mieszkańcy województwa śląskiego będą mogli skorzystać
np. z bezpośredniego pociągu do Zakopanego IC 83192 Podhalanin, a do Szklarskiej Poręby – TLK 16191 Karkonosze. Wydłużeniu ulegnie także trasa pociągu IC 54150 Halny. Teraz pociąg kursuje z Bydgoszczy do Bielska-Białej, a pojedzie do Zakopanego. Nad morze będzie można pojechać np. do Kołobrzegu pociągiem IC 38151 Krakowianka, EIC 4850 Fregata czy IC 3829 Grottger. Wydłużona zostanie relacja pociągu IC 48150 Gwarek – zamiast na trasie Katowice – Słupsk pojedzie on aż do Ustki. Wydłużona będzie także relacji pociągów IC 3555 Artus i TLK 35172 Rozewie – zamiast na trasie Przemyśl/Kraków Gł. – Gdynia pojadą one aż na Hel. Przewoźnik uruchomi specjalne połączenia na okres wakacyjny: TLK 38174 Wolin
z Krakowa/Bielska-Białej do Świnoujścia, TLK 45071 Wydmy z Bohumina do Łeby i na Hel oraz TLK 48001/40170 Pirat z Bohumina/Bielska Białej Gł. do Kołobrzegu. Ponadto w czasie obowiązywania letniej korekty rozkładu jazdy mieszkańcy Katowic będą mogli skorzystać z 17 par połączeń do Warszawy, 22 do Krakowa czy 21 do Wrocławia.

Mieszkańcy województwa śląskiego mogą także skorzystać z oferty zagranicznej PKP Intercity. Do Berlina ze stacji w Katowicach bądź w Zabrzu mogą udać się pociągiem IC Odra lub pociągiem IC Wawel. Z kolei do Austrii do miejscowości Graz ze stacji w Czechowicach Dziedzicach, Żorach, Rybniku, Wodzisławiu Śląskim czy z Chałupek mieszkańcy województwa śląskiego mogą wybrać się pociągiem IC Porta Moravica.

Czasowe zmiany w organizacji ruchu

Od czerwca do sierpnia zarządca infrastruktury będzie prowadził prace na Centralnej Magistrali Kolejowej skutkujące ograniczeniem prędkości z 200 km/h do 160 km/h. Z tego powodu pociągi jadące na trasie Warszawa – Kraków – Warszawa oraz Warszawa – Katowice – Warszawa mogą mieć wydłużony czas przejazdu od 11 min. do 23 min.

Informacja dla podróżnych

W okresie wprowadzania nowej korekty rozkładu jazdy do dyspozycji pasażerów,
na największych dworcach w Polsce, będą informatorzy mobilni. Pomogą oni podróżnym ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży. Informacje o rozkładzie jazdy oraz aktualne komunikaty dostępne są na stronie www.intercity.pl. Dla pasażerów funkcjonuje także ogólnodostępny numer infolinii PKP Intercity. Infolinia ta dostępna jest pod numerem telefonu +48 22 322 22 22 całodobowo przez 7 dni w tygodniu dla abonentów krajowych i zagranicznych. Koszt połączenia zgodny
z taryfą operatora.

PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który zapewnia komunikację pomiędzy dużymi miastami oraz popularnymi ośrodkami turystycznymi w kraju, łączy mniejsze ośrodki z aglomeracjami, a także umożliwia wygodne podróżowanie po Europie zapewniając mieszkańcom coraz większej liczby miast i miejscowości dostępność komunikacyjną. Przewoźnik dąży do tego, by oferować pasażerom wysoki oraz powtarzalny standard podróży i intensywnie rozwija ofertę dla pasażerów chcąc zwiększyć liczbę dostępnych miejsc w pociągach, by kolej stała się środkiem transportu pierwszego wyboru.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024