Silesion.PL

serwis informacyjny

Piotr Samiec-Talar piłkarzem GKS Katowice

Piotr Samiec Talar pilkarzem GKS Katowice

Piotr Samiec Talar pilkarzem GKS Katowice

19-letni Piotr Samiec-Talar dołączył do GKS-u Katowice na zasadzie rocznego wypożyczenia ze Śląska Wrocław. Młody napastnik jest wychowankiem Polonii Środa Wielkopolska, skąd w 2017 roku trafił do akademii Śląska Wrocław. W rozgrywkach 2018/19 strzelił dla Śląska 14 goli w Centralnej Lidze Juniorów. Natomiast w październiku 2018 roku zadebiutował na poziomie seniorskim w Ekstraklasie, w której podczas dwóch sezonów rozegrał 20 meczów w barwach drużyny z Wrocławia. Rundę wiosenną rozgrywek 2020/21 spędził z Widzewem Łódź występując w 17 meczach Fortuna 1 Ligi. Po zakończeniu wypożyczenia wrócił do Śląska, a teraz pomoże GieKSie. 

Piotr to zawodnik o oczekiwanym profilu, z doświadczeniem gry na szczeblu centralnym. Poszukiwaliśmy wszechstronnego zawodnika o statusie młodzieżowca, który wzmocniłby rywalizację na pozycjach ofensywnych i te wymogi tym transferem spełniliśmy – mówi Robert Góralczyk, dyrektor sportowy GKS-u Katowice. 

Miłością do futbolu zaraził mnie mój ojciec, który także grał profesjonalnie. Od małego mnie trenował i wiele mu zawdzięczam. Cieszę się, że dołączam do GKS-u, bo to klub z tradycjami i mam tutaj dobre warunki do rozwoju. Spotkałem tu doświadczonych piłkarzy, od których mogę się wiele nauczyć. Grałem już w Ekstraklasie oraz 1 lidze i te doświadczenia będę chciał przełożyć na to, by zwyciężać z GieKSą – mówi Piotr Samiec-Talar. 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author