Silesion.PL

serwis informacyjny

Matias Lehtonen – Fińskie wzmocnienie hokejowego GKS-u Katowice

Hokej lodowisko bramka krazek kij hockey ice

Do kadry GKS-u Katowice dołącza fiński napastnik Matias Lehtonen.

25-letniego Fina urodzonego w Turku czeka drugi sezon spędzony poza ojczyzną. W ostatnim sezonie Lehtonen grał w słowackim klubie HK Dukla Michalovce, w którym zanotował 6 punktów (3 bramki + 3 asysty) w12 spotkaniach. Nowy gracz GieKSy, mierzący 183 cm wzrostu i ważący 79 kg, może grać zarówno na środku ataku, jak i na prawym skrzydle. Lehtonen przez zdecydowaną większość swojej kariery występował w rodzimych ligach, a do jego największych sukcesów należy trzecie miejsce w SM-Liidze (2019) w barwach klubu Tappara, a także złoto (2017) i srebro (2018) rozgrywek ligi Mestis, drugiego poziomu rozgrywkowego w fińskim hokeju. Starszy brat Matiasa, Mikko, to uznany hokeista reprezentacji swojego kraju, mistrz świata z 2019 roku i uczestnik igrzysk olimpijskich z 2018 roku.

– Szukaliśmy środkowego napastnika, który będzie przydatny po obu stronach tafli i będzie mógł być wykorzystywany w formacjach specjalnych. W naszej ocenie Matias spełnia te kryteria. Dodatkowo może występować także na skrzydle, co daje większe pole manewru trenerowi – powiedział dyrektor sekcji hokeja na lodzie Roch Bogłowski.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024